Pomoc QNAP TS-269L kompatybilność dysku 6TB

namteh

Nowy użytkownik
Noobie
2 Kwiecień 2014
7
2
3
38
QNAP
TS-x69L
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Dzień Dobry

W specyfikacji mojego QNAP TS-269L przeczytałem, że działa z dyskami max 5TB. Chciałem jednak kupić dyski 6TB, ponieważ w bliżej nieokreślonym czasie planuje przesiadkę na 4 zatokowy NAS i tam planuję mieć dyski 6TB. Moje pytanie: czy jak kupię dysk 6TB do mojego nas, który wg specyfikacji obsługuje dyski do 5TB to czy mój nas zobaczy tylko wspomniane 5TB (1TB będzie z poziomu tego nasa niedostępny) czy w ogóle nie będzie widział dysku.

Dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam.
 
3.5 HDD :: Compatibility list :: QNAP
ZAWSZE używaj urządzeń z compatibility list, żeby nie mogli się wykpić, że ten dysk nie jest zgodny z tym NAS. W moim przypadku tak próbowali. Odpisałem im, że ponowna inicjalizacja NAS rozwiązała problem. Odpisali że miło to słyszeć, ale mam pamiętać o używaniu sprzętu zgodnego.

Dowód rzeczowy:

Hello

Good to hear that. But please be aware there can be changes in system causing troubles with SSD's not listed on compatibility list.

I will close the ticket now.
 
Dobra, dzięki :). Mój WD RED znajduje się na tej liście :). Jak mam zmienić obrazem na "rozwiązany" ? Przepraszam, ale nie widzę …

PS: to szkoda ze na qnap.pl piszą, że tylko do 5TB obsługuje, ale już teraz będę wiedział, że trzeba na oficjalnych stronach szukać info.
 
nie chce odchodzic od mojego tematu, ale pomysle o tym. mam w raid 1 i gdyby byla awaria jednego a okazlaoby sie ze ten drugi tez nie ma tego co ten pierwszy, ktory ulegl awarii to na pewno bym szybko byl siwy albo i lysy ;)