Qnap TS-351 + wirtualizacja i Sophos free UTM

Toper

Nowy użytkownik
Noobie
28 Maj 2019
3
1
3
49
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,
mam, od chyba 10, lat WD MyBookLive 2TB i jako NAS serwujący pliki jest dla mnie wystarczający (znaczy się, nie mam mega wymagań ;-)

Niemniej, chciałem postawić Sophos UTM w wersji free dla domowych zastosowań i podobno można to na QNAPie zainstalować
Jak już bym go miał (tego Qnapa), to przydałby się backup, ale taki, którego ransomware nie ruszy, czyli dobrze by było, żeby NAS nie był podpięty po SMB tylko np. wysyłany po ftp kontem, którego hasło byłoby zaszyte w aplikacji do backupu. Jest jakiś soft Qnapa, który to robi, czy muszę się posiłkować zewnętrznym oprogramowaniem?

Reasumując:
1. czy TS-351 pociągnie wirtualizacje z Sophosem? ewentualnie ile RAM muszę mieć? a może to nie jest najlepszy wybór?
2. czy jest jakiś sensowny program Qnapa do wykonywania kopii Windows? Najlepiej jakby potrafił zrzucać pliki zaraz po ich modyfikacji po ftp

Zasadniczo nie mam innych potrzeb, DLNA, kamery IP itp, jak będą działały to miło, jak nie, to trudno.

Miło by było jakby zastąpił w sieci:
3. klienta OpenVPN, którego teraz mam na OpenWRT

Dlaczego Qnap? Bo ma mocniejszy sprzęt niż S. Dlaczego nie PC (np. Intel Atom), bo chcę mniejsze zużycie prądu. Mam nadzieję, że to słuszne założenia.
Kasa: chcę na to wydać jak najmniej. Dlatego ten TS-351 mi się podoba :)

Pozdrawiam
Toper
No dobra, w "międzyczasie" zorientowałem się, że TS-351 się nie nadaje, bo ma 1 port ethernet... Czyli potrzebuję dwuportowy.
Po namyśle stwierdziłem, ze jednak zbuduję sobie NAS. Na Celeronie i płycie mini-ITX, na tym postawię Proxmoxa a na nim OpenMediaVault i Sophos XG UTM.

Pozdrawiam
Toper
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. sophos