QNAP TS-351

tari

Nowy użytkownik
Noobie
23 Luty 2018
6
1
3
39
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Cześć.
Proszę o poradę czy ten model podoła temu co by mi się chciało.

Ma licencje na 8 kamer co skusiło mnie żeby brać go poważnie pod uwagę.
I tak muszę kupic NAS'a więc jakby załatwić od razu monitoring dla 8 kamer byłoby świetnie.
TS-351 - Specyfikacja sprzętowa

Chciałbym:
Układ dysków:
systemowy ssd na m.2 - można czy nie ? Informacje na ten temat wydają się szczątkowe i niejednoznaczne.
2 sloty na raid 1 - dane, cenniki, dokumenty, zdjecia, backupy.
1 slot na duży dysk do monitoringu 10TB albo większy.

Nagrywanie 8 kamer FHD min 20 klatek z wykrywaniem ruchu okolo 10h dziennie, z podglądem przez internet(vpn) z komórki(android) bądź komputera.
Zależy na długim czasie, nie może być ograniczenia playbacku do 14 dni.
Podgląd na żywo i odtwarzanie po HDMI.
Podgląd i odtwarzanie po lanie na komputerze z windowsem

Cykliczny backup. Raz dziennie kopia wybranego folderu z serwera po lanie na raid 1 a następnie kompresja tego i wrzut na dysk usb + wysłanie w chmurę.

Czy nagrywanie 8 kamer FHD nie zabije tego procesora i pozwoli robić inne rzeczy?

Ewentualnie czy taki QNAP może być sercem programu sprzedażowo magazynowego? Np Subiekt GT?
 
systemowy ssd na m.2 - można czy nie ? Informacje na ten temat wydają się szczątkowe i niejednoznaczne.

Też mam takie wrażenie. Z jednej strony były głosy na forum, że owszem - można instalować system na ssd m2 sata (bądź pcie), a z drugiej strony producent nic o tym nie wspomina, wskazując, że te kości powinny służyć jako cache.
 
Cykliczny backup. Raz dziennie kopia wybranego folderu z serwera po lanie na raid 1 a następnie kompresja tego i wrzut na dysk usb + wysłanie w chmurę.
Po co Ci kopia na RAID1? RAID1 służy zapewnieniu wysokiej dostępności (+szybszy odczyt). Bez sensu używać RAID1 na backupie, bo zwykle właśnie danym chcemy zapewnić wysoką dostępność, a nie backupowi tych danych. No i RAID sam z siebie to nie backup.

Ewentualnie czy taki QNAP może być sercem programu sprzedażowo magazynowego? Np Subiekt GT?
A co potrzeba postawić? Tylko bazę danych? Zasadniczo tak, ale... pozostaje kwestia jak wydajnego serwera potrzebujesz, i druga kwestia, równie ważna - backup danych z tego NAS.
 
Nie rozumiem. Dla mnie fakt, że jeden dysk może paść a na drugim będą dane to backup w czasie rzeczywistym,
A o ten program sprzedażowo magazynowy to pytam w kategoriach czy ktoś to może już robił? czy praktykuje się takie rozwiązania?
 
Nie rozumiem. Dla mnie fakt, że jeden dysk może paść a na drugim będą dane to backup w czasie rzeczywistym,
Traktowanie RAID jako backup, to tak jak traktowanie drugiej ręki jako zapasowej.
Poza tym, trzymanie danych oraz backupu w tym samym urządzeniu (jeden NAS, komputer) to proszenie się o kłopoty.
 
Nie prosiłem o dyskusję co kto uważa za backup :) Tym bardziej bez przeczytania mojego 1 posta gdzie widać ze backup jest wieloetapowy. Na serwerze również jest raid 1 wiec 2x raid1 + usb + chmura. Dla mnie to wystarczająco. Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania i nadal czekam na dwa najważniejsze zagadnienia.
Czy nagrywanie 8 kamer nie zabije tego procesora i czy można na m.2 stawiac system zeby nie marnowac miejsca na dysk?
Szkoda że nie mozna wypożyczyć takiego sprzetu :)
 
@tari - kupiłeś tego 351? Jesteś zadowolony? Celeron nie muli? Otworzyłem nowy wątek o 351....
 
Niestety na razie kupilem tylko ts453be do domu i nawet nie mam czasu dobrze sie pobawic tym. Może u Ciebie temat sie lepiej rozwinie :)
 
Dzięki za szybką odpowiedż! ts453be też jest ciekawy. Pisałeś wcześniej o monitoringu? Jak podłączasz czy chesz podłączyć kamery? Po sieci LAN? USB?
 
Tylko kamery ip po lanie. Monitoring na usb to brzmi hardcorowo.:p
 
Masz rację, ale widziałem takie zabawki. Dzięki za info!

Procek wyrabia z tymi 8 kamerami? Pewnie nie wszystkie chodzą jednocześnie, pisałeś coś o detekcji ruchu....
 
Niestety temat monitoringu w FHD w pracy ciągle czeka na decyzje o kupnie Qnapa albo dedykowanego rejestratora...
 
OK, rozumiem.

Jak ktoś ma model 351 to zapraszam do innego wątku w dziale "przed zakupem" ;)
 
Witajcie Forumowicze!
To mój pierwszy post na Waszym forum. Obecnie mam NAS'a od syno* ale chcę się przesiąść na QNAP'a. Trafiłem na ten wątek szukając odpowiedzi na pytanie czy na TS-351 mogę postawić taką konfigurację: RAID5 na 3xHDD plus cache na 1xSSD M2 (w przyszłości może dokupię drugi SSD na M2). Faktycznie są trochę sprzeczne informację bo w jednym miejscu na stronie QNAP'a jest napisane, że SSD cache tylko w zatoce HDD1 a w innym miejscu, że dowolny dysk może być cache'm. Czytając ten wątek rozumiem, że nie będzie problemu z taką konfiguracją?

Edit: miałem oczywiście napisać, że HDD3 może być cachem z info ze strony QNAP'a
 
W 351 jest miejsce na dwa dyski M2 + 3 zatoki na HDD (lub SSD SATA).
 
Dzięki za informację. To już szala zakupu QNAP'a przeważona. Muszę więcej zaznajomić się z tematami na forum
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. subiekt
  2. subiekt gt
  3. android backup