Pomoc QNAP TS-412 po resecie nie widzi danych z dysków.

bigleb

Nowy użytkownik
Noobie
6 Maj 2017
6
0
1
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,
jestem świeżym, szczęśliwym posiadaczem qnap ts-412 zainstalowałem w nim 4 dyski, powrzucałem dane i zajęło mi to bardzo dużo czasu. Ponieważ 1 dysk chcę przeznaczyć na przechowywanie danych swojego biura, postanowiłem zrobić na nim porządek. Opróżniłem go, ale nie potrafiłem pozbyć się z niego katalogu multimedia, a ponieważ nie robiłem osobiście pierwszej instalacji sądziłem, że przy pierwszym programowaniu, będę miał wybór jakie katalogi się tam znajdą. Wyjąłem z kieszeni 2, 3 i 4 dyski z danymi i przeprowadziłem reset. Zrealizowałem pierwsze uruchomienie, formatowanie i cały zadowolony zamontowałem 2 dysk z danymi w kieszeni 2. Niestety okazało się, że owszem dysk jest widoczny, ale jego dane oznaczone są jako nieznane. Z kolejnymi dyskami historia się powtórzyła. Urządzenie obecnie działa pod FW4.3.3.0174 a pierwsza instalacja i wszystkie dane na dyskach zapisywałem pod FW4.3.3.0154. Jak to odzyskać? Przejrzałem instrukcje z tematu:
How-To - Ręczne przyłączenie woluminów ze starych konfiguracji NAS
i wynika z niej moim zdaniem, że w urządzeniu z obecnym FW dyski powinny się samodzielnie, poprawnie zainstalować. Co robię nie tak jak potrzeba? Ten temat wygasł 2 lata temu, więc zgodnie z sugestią zakładam nowy, 6TB danych wisi mi na włosku, pomóżcie proszę.

Zapomniałem dodać, że dyski skonfigurowane są jako pojedyncze.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0174 Build 20170503
Model serwera: QNAP TS-412
 
panel.jpg monitor.jpg
Niestety nic takiego nie widzę w menedżerze pamięci, załączyłem zrzut ekranu
 
Zacząłem skanować, z tego co widzę potrwa to kilka godzin. Jak skończy, to napiszę o efektach.
No niestety skanowanie nie pomogło, zresztą to było skanowanie dysku w poszukiwaniu uszkodzonych bloków. Jednak poradziłem sobie w inny, całkiem dla mnie nieoczekiwany sposób, mianowicie wystarczyło na każdym z dysków utworzyć folder współdzielony i ręcznie pokazać mu ścieżkę do danych, niestety nie pomyślałem wcześniej, że może to być tak skonstruowane. Dzięki za dobre chęci i sorry za zamieszanie. Pozdr.