Pomoc QNAP TS-419P II - jak uzyskać deklarowaną prędkość?

Tokepit

Passing Basics
Beginner
7 Wrzesień 2013
17
1
3
51
Gliwice
QNAP
TS-x19P II
Ethernet
1 GbE
Witam,
W specyfikacji modelu TS-419P II jest napisane:

The TS-419P II delivers outstanding performance at over 109 MB/s download speed and 75 MB/s upload speed with RAID 5 configuration under Windows network setup.

Ja zrzucam dane z dysku kompa (wewnętrznego) na QNAPa (sieć 1GB, RAID0 w QNAPie) i prędkość mam max 55-57MB/s

Czy to jest max możliwości czy można coś ustawić by transfer był faktycznie bliższy deklarowanego?
 
Jaki protokół?
U mnie najszybciej FTP działało, jakie masz dyski - model?
Na wydajność transferu wpływa wiele czynników, jest to spraw dość złożona...
Ma na to wpływ zajętość głównego CPU, jakość dysków sieci, i urządzeń sieciowych itp
Generalnie ARM słabo wypada pod tym względem w praktyce ... ja już się z tym pogodziłem, nawet kiedyś podłaczałem dysk pod złącze ExtSata żeby było szybciej, poprawnie rozumując spodziewałem się lepszego wyniku - to dopiero była porażka ...
 
Jaki protokół?
U mnie najszybciej FTP działało, jakie masz dyski - model?
Na wydajność transferu wpływa wiele czynników, jest to spraw dość złożona...
Ma na to wpływ zajętość głównego CPU, jakość dysków sieci, i urządzeń sieciowych itp
Generalnie ARM słabo wypada pod tym względem w praktyce ... ja już się z tym pogodziłem, nawet kiedyś podłaczałem dysk pod złącze ExtSata żeby było szybciej, poprawnie rozumując spodziewałem się lepszego wyniku - to dopiero była porażka ...

Generalnie kopiuje przez otoczenie sieciowe. Komp i NAS połączony do gigabitowego switcha kabelkami sieciowymi kat.6.
Nie wiem jakich informacji jeszcze potrzebujesz - generalnie w tematyce połączeń sieciowych wiem mniej niż bym chciał...
 
Ja zrzucam dane z dysku kompa (wewnętrznego) na QNAPa (sieć 1GB, RAID0 w QNAPie) i prędkość mam max 55-57MB/s
Czy to jest max możliwości czy można coś ustawić by transfer był faktycznie bliższy deklarowanego?

U mnie tak to właśnie wygląda, poza tym że mam RAID 1, gdzie zapis jest ciutkę wolniejszy ;)

Mam ustawione JumboFrames na 9000.