Pomoc QNAP TS-419P+ Problem z bootowaniem

PiotrVV

Nowy użytkownik
Noobie
25 Marzec 2021
9
0
1
49
Żabno
QNAP
TS-x73
Ethernet
100 Mbps
Witam,

Posiadam QNAP TS-491P+ który uległ awari, po podłączeniu zasilania na wyświetlaczu pojawia się "Sytem booting" po kilku sekundach wyświetlacz gaśnie i wygląda jak by urządzenie próbowało uruchomić się ponowie, diody przy dyskach migają na czerwono, nie reaguje na naciśnięcie i przytrzymanie przycisku POWER na obudowie. W Qnap są zainstalowane 4 dyski w RAID10. Mam też nowy nie używany jescze QNAP TS-x73 który miła zastąpić ten który uległ awarii. Czy mogę w jakiś sposób zreanimować TS-491P+ beż utraty bardzo ważnych danych zapisanych na dyskach, lub czy jest możliwość migracji tych dysków bez utraty danych na nowy QNAP ?

Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Wersja oprogramowania Firmware: brak danych - brak dostępu do systemu,
Model serwera: QNAP TS-419P+
 
Dziękuję za odpowiedź.
Model nowego QNAP to TS-473 PN:52200-001407-RS

Jak z bezpieczeństwem danych na dyskach, czy po przełożeniu do nowego zawartość dysków nie zostanie wyczyszczona ?
Na starym NAS dyski są w konfiguracji RAID10

Nowy QNAP nie był jeszcze uruchamiany, czy przed ewentualnym przełożeniem dysków mam go skonfigurować "na pusto" bez dysków?
 
upload_2021-3-25_12-18-37.png


Jak z bezpieczeństwem danych na dyskach, czy po przełożeniu do nowego zawartość dysków nie zostanie wyczyszczona ?
j/w

Nowy QNAP nie był jeszcze uruchamiany, czy przed ewentualnym przełożeniem dysków mam go skonfigurować "na pusto" bez dysków?
j/w