Pomoc QNAP TS-421

Newlo1

Passing Basics
Beginner
16 Marzec 2014
18
2
3
39
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam

Jestem w trakcie opracowywania scenariuszy odzysku danych z urządzeń przechowujących danych w mojej sieci. W danej chwili qnap działa jako backup dla baz SQL, na nim mam RAID 5 i jest podłączony przez iSCSI do sieci. I teraz moje pytanie w razie awarii mojej sieci i serwerów w jaki sposób mógłbym zgrać pliki backup z qnapa na zewnętrzny nośnik ?
 
Dobrze a w jaki sposób to zrobić bo przeglądając opcje w qnapie backupu/kopiowania pokazuje mi tylko zawartość katalogów file station którego nie używamy.
 
Czyli rozumiem że po skonfigurowaniu szybkiego kopiowania USB zostanie skopiowana zawartość RAID5 na zewnętrzny nośnik? Mnie zastanawia jedno dlaczego nie mogę wybrać folderu źródłowego, lista wyborów jest pusta.
 
Wszystko jest widoczne po zalogowaniu przez WWW na QNAP'a w aplikacji File Station. Jeśli chodzi o dyski zewnętrzne, to QNAP ma ograniczenie co do filesystem'ów - więcej szczegółów w dokumentacji.
 
No właśnie w tym leży problem my nie używamy qnapa jako file station, qnap działa jako Storage, mam na nim postawiony RAID 5 z dwoma udziałami podłączonymi do serwerów SQL.
 
Jeżeli udostępniasz po SMB (Microsoft Networking) to widać je w File Station, jeżeli mówimy o iSCSI to masz od tego "Menedżer pamięci" i "Kopia LUN". Nie używam jeszcze iSCSI, więc jeżeli to ten przypadek, to więcej nie pomogę.
 
iSCSI, właśnie jestem ciekawy jak działa ta kopia LUN. Muszę poczytać o tym. Wiem jak zrobić backup niby całego LUNA ale ciągle nie rozwiązuje mojego problemu bo potrzebuje dostęp do kopi baz które znajdują się na dyskach qnapa. Chyba że po zrobieniu takiego backapu da się je jakoś stamtąd wyciągnąć?