Pomoc Qnap TS-451 fw.4.3.3 problem z uruchomieniem usługi WWW

johnyhack

Entry Technician
Q Associate
29 Styczeń 2009
38
7
8
Białystok
mojdell.com
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego usługi WWW na w/w NAS

Po aktualizacji oprogramowania do wersji 4.3.3 Nie można uruchomić usługi.

Po włączeniu usługi WebDAV udało się włączyć serwer www, zaś usługa wirtualny host w dalszym ciągu jest nieaktywna.

W logach systemu nic nie wyświetla błędów. Od 16 godzin walczę niestety nie jestem w stanie uporać się z problemem.

Miłe widziana pomoc.

Z góry dziękuje. Pozdrawiam


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170413
Model serwera: QNAP TS-451
Snap_2017.04.21_21h51m44s_003_Chrome Legacy Window.jpg
 
U mnie podobnie, z tym że nie używam WebDAV.
Sporadycznie przez GUI nie można odpalić serwera WWW. Co ciekawe z konsoli uruchomienie apacha udaje się bez problemu (/etc/init.d/Qthhtpd.sh start).
 
Już napisałem wcześniej.
Od początku jak wyszło 4.3.3 naprodukowałem już kilkanaście ticketów. Pan Grzegorz już mnie chyba nie lubi ;)

A zaraz produkuję kolejny ticket, bo się serwer wywala koncertowo w niektórych wypadkach i wywala kod 500.
 
Nie wiem jak u Was ale na moim TS-451+ co najmniej od wczoraj nie pojawia się informacja o możliwości aktualizacji firmware do wersji 4.3.3 (obecnie mam 4.2.4). Po naciśnięciu przycisku "Wyszukaj aktualizacji" system twierdzi, że jest aktualny (restart sprzętu nic nie zmienił). Czyżby programiści świadomi ilości błędów w nowym firmware zrozumieli swój falstart i postanowili chwilowo wycofać aktualizację do czasu jej udoskonalenia?
 
Najprawdopodobniej tak właśnie stało się. Najgorsze w tym jest to, ażeby powrócić do wersji 4.2.4 Nie jest to możliwe. Ryzyko utraty danych rozwalenie partycji dysku lub RAID jest niemal, że pewne. Nie wspomnę o ustawieniach... Jednym słowem ustawienia domyślne to nas czeka.... Tak właśnie kilka osób miało. Z każdym rokiem z każdą aktualizacją jest coraz gorzej... A co do suportu QNAP do już bije rekordy prędkości w odpowiedzi średni czas oczekiwania to 230 dni!!! Totalna porażka.
 
Ja wróciłem na moment do wersji 4.2.4 ... instalując paczkę z pliku ...bo w 4.3.3 utraciłem 'kontakt' z mariadb. Zrobiłem backup bazy danych i powróciłem dzisiaj do 4.3.3.
Danych nie utraciłem. Usługi www działają.
 
2 dyski i Raid. Problemy oczywiście są, ale wszystkie do tej pory udaje się rozwiązać instalując wersje 64 bit.
Właśnie jestem w trakcie instalacji 64 bit Perl i WebMin.
Dam znać jaki rezultat.