Pomoc QNAP TS-451 - hosting zdjęć na EBAY

elpik

Entry Technician
Q Associate
26 Listopad 2014
74
10
8
46
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam.
Chciał bym się dowiedzieć czy jest możliwość ustawienia mojego QNAPa tak abym mógł hostować z niego zdjęcia na ebay?
Dodam tylko że:
- porty mogę przekierować
- IP jest zmienne

Jeśli jest to możliwe to czy mógł by mi ktoś opisać jak to zrobić krok po kroku? gdyż nie jestem zbytnio obeznany w tym.

Dziękuję z góry za pomoc.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161208
Model serwera: QNAP TS-451

P.S. Nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie to przepraszam :)
 
Adres IP zmienny problemem nie jest - tutaj używasz jakiegoś serwisu typu dyndns - ja osobiście mając domene w OVH mam możliwość zrobienia dyndns na swojej subdomenie. A potem już tradycyjnie - port 80, serwer www i wgrywasz pliki, które linkujesz uzywając domeny z dyndns
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Jeszcze jedno pytanie:)
Są jakieś darmowe dyndns?

Może tez uda się podpiąć pod Qnap'a jakiegoś klienta mail i podpiąć pod to wszystko tak abym mógł używać własnej domeny i klienta pocztowego na moim Qnap'ie, da się to zrobić?
 
darmowych dyndns jest pełno :) ot no-ip.

co do maila - jeżeli chcesz używac qnapa jako serwera pocztowego ze zmeinnym ip - zapomnij :) mało kto odbierze twojego maila :0, bedzie reject za dyndns i za brak revdns
Oj dokładnie. Wreszcie mamy tu gościa, który tym S userom wytlumaczy, ze serwer pocztowy na Neostradzie i większości ISP nie ma startu!
Dziękuje!
 
darmowych dyndns jest pełno :) ot no-ip.

co do maila - jeżeli chcesz używac qnapa jako serwera pocztowego ze zmeinnym ip - zapomnij :) mało kto odbierze twojego maila :0, bedzie reject za dyndns i za brak revdns
Oj dokładnie. Wreszcie mamy tu gościa, który tym S userom wytlumaczy, ze serwer pocztowy na Neostradzie i większości ISP nie ma startu!
Dziękuje!


ja na swoim mail srv z automatu dropuje wszelkiego rodzaju unknow host, unknow fqdn itp itd :)
nie mowie że nas jest zły do poczty ale trzeba mieć warunki techniczne :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
@Silas Mariusz narazie dziękuje za AfterLogic Mail. I tak pewnie bym sobie nie poradził z instalacją i konfiguracją:)
I nie mam neostrady tak jak piszesz:)

@grzenio jakie warunki przeba mieć aby na Qnap'ie mieć dobrze działający server poczty?
może nie tyle co qnap tylko warunki ogólne:
1. stały zewnetrzny adres ip
2. revdns
2a. poprawna konfiguracja dns, rekordy txt, spf, mx etc..
3. ip czysty - bez wpisów na rblach
4. dobrze działający serwer pocztowy to dobrze musi być skonfigurowany oraz zabezpieczony
 
Wreszcie mamy tu gościa, który tym S userom wytlumaczy, ze serwer pocztowy na Neostradzie i większości ISP nie ma startu!
Dziękuje!

Czemu znowu jedziesz po S? Znowu wstałeś lewą nogą?
Jaki związek ma S z Neostradą? Dla Ciebie każdy użytkownik Syno ma Naeostradę?

Mój serwer pocztowy na S działa rewelacyjnie a Qnap nadal nie ma serwera pocztowego z prawdziwego zdarzenia.
 
Czemu znowu jedziesz po S? Znowu wstałeś lewą nogą?
Tak @miknal.

Jaki związek ma S z Neostradą? Dla Ciebie każdy użytkownik Syno ma Naeostradę?
A taki, że poczta to newralgiczne rozwiązanie i nie ma tu miejsca na stawianie tak ważnego serwera jak pocztowy na newralgicznych infrastruktorach jak np. te oparte o serwer za kilkaset złotych i łącze internetowe od ISP, które nie potrafi zapewnić revDNS a tym samym statycznego a nawet wielu adresów IP dla klienta.

Mój serwer pocztowy na S działa rewelacyjnie a Qnap nadal nie ma serwera pocztowego z prawdziwego zdarzenia.
Nie ma.
Bo jak będziesz stawiał prawdziwy serwer pocztowy - nie ten na S, to przekonasz się, że potrzebuje znacznie więcej zaczynając od kluczy DKIM, SPF w DNS'ie, Spamassasinu chociażby dla polski od zabojcaspamu.pl i czarnych list DNSBL.

I wiesz co wstawanie moją lewą nową w tym momecie robi? Śmieje się...
Bo na QNAPie w maszynie wirtualnej lewym przyciskiem myszy robie maszyne wirtualną i stawiam Plesk/Odin i robie hosting ala home.pl i dłubie w nosie patrząc jak się unosisz.
 
Nie unoszę się, po prostu nie mogę pojąć Twojego plucia jadem, po raz kolejny, bez powodu na S. Target Qnapa i Syno to inni klienci, przecież wiesz. Serwer pocztowy S nie jest przeznaczony dla korporacji tylko dla małych grup roboczych, małych firm i zastosowań domowych. I wszystko w nim działa, wysyłanie poczty, revDNS, zaawansowane filtry spamu.
Ja nie mam wirtualizacji, Ty nie masz serwera pocztowego.
 
Ja nie mam wirtualizacji, Ty nie masz serwera pocztowego.
Przykro mi, ale mam...
Hosting ala home.pl, a na nim resellerów i indywidualnych klientów - a oni serwer Nginx i Apache, PHP do wyboru w panelu klienta a w nich OpCache/MemCache, Redis, APC, DNS, MySQL, Docker, FTP, DNS, Mail z antywirusem i filtrami i wszystko, to mogę odsprzedawać. A kopie? Mam RAID'a a VM to snapshoty oraz kopie całych obrazów, które mogę postawić nawet na VMware na PC.

upload_2016-12-29_0-26-4.png


To się nazywa wirtualizacja.