Przy piwie qnap ts-451 jaki dzisiaj odpowiednik?

cronos20

Nowy użytkownik
Noobie
8 Styczeń 2015
6
0
1
Cześć, Mam do Was pytanie, jaki dzisiaj jest odpowiednik Qnapa Ts-451 z 4GB ram?
Mój uległ zniszczeniu przez przepięcia w sieci, naszczęście miałem ubezpieczenie. Muszę podać kwotę ubezpieczycielowi ale nie mam czasu porównywać aktualnej oferty.
Ma być nowy niegorszy od TS-451 z 4 GB ramy, ogólno dostępny a nie jakieś starocie magazynowe.
Z góry dzięki za pomoc.
 
Bierz Pan, dobry sprzęt. Ja polecam zwrócić uwagę na 2x2.5Gbe - to czego nie ma konkurencja w tym budżecie.
 
Czy możecie mi napisać ile może kosztować konfiguracja dwóch dysków WD red 3TB w macierzy Raid? plus instalacja, konfiguracja systemu...
W jakimś profesjonalnym serwisie, nie u kolegi;)
potrzebuję też tych kosztów do wyceny szkody.
 
U nas fachowców na forum Qnap? Sporo..... Zgadamy się na przelew i działamy :> Czerwony podpis najwięcej, śliwka @pigers tak samo, fiolet trochę taniej.
 
nie mam pojęcia,a czemu nie wycenia tego spec ?

ja bym wpisał 200 zł netto/h i tak z 12h roboty (sync raid też wliczamy do roboty :p) - skoro urządzenie ma być działające przy odbiorze
 
To jest stawka, jaką liczę za godzinę robienia av, sieć itd. Tanio nie jest, ale wiedza na drzewach nie rośnie.
 
Proszę o poważne odpowiedzi bo muszę dać konkretną odpowiedź. Dostałem pytanie ''jaka kwota by Pana satysfakcjonowała'' poparte musi też być wyceną serwisu.
 
Jak @pigers pisał - za fachowca płaci się 200/h i to nie są żarty. Ktoś, kto się nie zna skasuje 50-100 za godzinę.
 
Proszę o poważne odpowiedzi bo muszę dać konkretną odpowiedź.
Poważnie odpowiadam - idź do serwisu komputerowego i Ci powiedzą - my tutaj działamy we własnym kręgu.

Nie podoba sie ? - w przeglądarce jest taki fajny guzik , zamknij zakładkę.

Dostałem pytanie ''jaka kwota by Pana satysfakcjonowała'' poparte musi też być wyceną serwisu.
Ubezpieczyciel ma Ci przywrócić urządzenie do stanu sprzed awarii - nie widzę tutaj pola do dyskusji.
 
Kolego Pigers, nie wiem po co te nerwy...
Grzecznie proszę o pomoc, serwisy pozamykane ze względu na pandemię mieszkam w małej miejscowości to tym bardziej słabo z odpowiednim serwisem, szukam pomocy u ludzi związanych z tematem.
Za odzyskanie danych nie chcą zapłacić, wg. OWU: - §7 ust. 5 pkt 15 OWU WDK WARTA nie odpowiada również za utratę informacji zapisanych na nośnikach danych, niezależnie od rodzaju nośnika.

Napiszcie proszę ile mogę zarządzać za konfigurację od zera z Raid na dwóch dyskach.
Może jest ktoś kto ma serwis i może wysłać mi taką wycenę?
 
Za odzyskanie danych nie chcą zapłacić, wg. OWU: - §7 ust. 5 pkt 15 OWU WDK WARTA nie odpowiada również za utratę informacji zapisanych na nośnikach danych, niezależnie od rodzaju nośnika.
Rozsądnie - od tego jest backup.

Grzecznie proszę o pomoc, serwisy pozamykane ze względu na pandemię mieszkam w małej miejscowości to tym bardziej słabo z odpowiednim serwisem, szukam pomocy u ludzi związanych z tematem.
Żebym nie był goło słowny - Podstawowa konfiguracja – serwery-NAS.pl - pytanie czy to aktualne ? zadzwoń do nich , masz to na stronie.

Kolego Pigers, nie wiem po co te nerwy...
1. Jak 3 raz piszemy jak jest, a Ty nie akceptujesz rzeczywistości ?
2. polecam zakup okularów
upload_2021-4-9_15-20-43.png
 
nie mam pojęcia,a czemu nie wycenia tego spec ?

ja bym wpisał 200 zł netto/h i tak z 12h roboty (sync raid też wliczamy do roboty :p) - skoro urządzenie ma być działające przy odbiorze
Za odzyskanie danych nie chcą zapłacić, wg. OWU: - §7 ust. 5 pkt 15 OWU WDK WARTA nie odpowiada również za utratę informacji zapisanych na nośnikach danych, niezależnie od rodzaju nośnika.
Rozsądnie - od tego jest backup.

Grzecznie proszę o pomoc, serwisy pozamykane ze względu na pandemię mieszkam w małej miejscowości to tym bardziej słabo z odpowiednim serwisem, szukam pomocy u ludzi związanych z tematem.
Żebym nie był goło słowny - Podstawowa konfiguracja – serwery-NAS.pl - pytanie czy to aktualne ? zadzwoń do nich , masz to na stronie.

Kolego Pigers, nie wiem po co te nerwy...
1. Jak 3 raz piszemy jak jest, a Ty nie akceptujesz rzeczywistości ?
2. polecam zakup okularów
36654.png


Ostateczna cena za konfigurację (wszystkiego z raid i multimediami) przy zakupie sprzętu to 179zł brutto a za konfigurację na sprzęcie klienta cena x2

Tak że, przepraszam ale nie mogłem uwierzyć w to co piszecie...
Dziękuję za pomoc
 
Widzisz jaka promka? 5 minut roboty i 179 skasowane :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Kong
Usługa podstawowej konfiguracji serwera QNAP:

  • rozpakowanie urządzeń - minuta
  • instalacja dysków HDD / SSD / pamięci RAM - 2-3 minuty
  • sprawdzenie poprawności pracy dysków oraz pamięci - minuta
  • instalacja systemu operacyjnego - klik robi się samo
  • aktualizacje oprogramowania - klik - robi się samo
  • stworzenie przestrzeni RAID (dowolny jaki jest wspierany przez wybrany model serwera) -minuta
  • stworzenie woluminu (szybki o maksymalnej pojemności, bezpieczny przystosowany do wykonywania migawek) - 2 minuty
  • przystosowanie do pracy z urządzeniami Windows/MAC/Linux - włączone w serii
  • weryfikacja poprawności działania - działa
  • optymalizacja urządzenia jako serwera multimediów - klik
  • ustawienia sieci (DHCP, dedykowana adresacja IP) - minuta
  • optymalizacja pracy dysków
  • sprawdzenie poprawności działania zestawu
  • przygotowanie do transportu
Ja wyliczyłem max 15 minut pracy - przy czym nie liczę czasu, w którym sprzęt się aktualizuje.
Więc tak, podstawowa konfiguracja 179 - wychodzi dobra roboczogodzina. Zaawansowana konfiguracja, ustawienia profi, bezpieczeństwo - to już extra płatne.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 5gbe