Pomoc QNAP TS-451+ jaki hub USB?

kszadkowski

Passing Basics
Beginner
10 Styczeń 2010
12
2
3
38
Warszawa
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Posiadam aktualnie QNAP TS-451+. Z wcześniejszych modeli, z których korzystałem, nie korzystał tak intensywnie jak z tego. Wydawało mi się, że wbudowane porty USB w liczbie 3 to wystarczająca ilość. Teraz wiem, że to zdecydowanie za mało. Na stałe mam podpiętą klawiaturę bezprzewodową, UPS, kamerę. Czasem pojawia się konieczność podpięcia kolejnych urządzeń, jak karty WiFi, czy czytnika kart, które przekierowuje do wirtualnych maszyn.

Ile można przepinać urządzenia USB - dlatego postanowiłem zaopatrzyć się w hub USB. Ale wiadomo huby USB można wziąć od chińczyka za kilka złotych, a można też wybrać "markowy" (chociaż też pewnie robiony w chinach) za kilkadziesiąt. I tu pytania do osób bardziej doświadczonych, które mają/miały podłączone jakieś huby USB:
1. Na pierwsze pewnie odpowiedź - pasywny czy aktywny? Aktywny będzie pewniejszy, ale tak z ciekawości, czy ktoś ma jakieś doświadczenia, że coś mu kiepsko działało, właśnie z powodu zbyt małego prądu?
2. Czy są jakieś problemy z kompatybilnością z jakimiś hubami USB? Czy jakiejś marki nie polecacie?
3. Z drugiej strony czy ktoś jakiś hub poleciłby?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0299 build 20170901
Model serwera: QNAP TS-451+
 
Specyfikacja USB 1.0, 1.1, 2.0, 3.0 i 3.1 określa jaki prąd maksymalnie może być pobierany przez urządzenia.
Dla ułatwienia zatrzymamy sięna USB 2.0, gdzie masz teoretycznie prąd o natężeniu 500mA na gnieździe (z życia wiem, że często bywa to zakres pomiędzy 460-500 mA ... (gniazdo gniazdowi nie równe :| ...) i teraz załóżmy, że pobór prądu dla urządzeń (czysto teoretycznie):
- hub USB 20mA,
- USB skaner 420mA
- mysz 50mA
- klawiatura 200mA
jak widzisz przy tej konfiguracji już urządzenia nie będą działąć, gdyż jest za duży pobór prądu a port może tylko dostarczyć 500mA
z własnego doświadczenia często w iMac'ach miałem tak, że podłączona mysz do klawiatury (która była podłączona do jednostki) nie działała, o skanerze w ogóle nie wspominając.

Innymi słowy tylko i wyłącznie aktywny USB hub (hub hub'owi nie równy).
Najłatwiej ale dobrze się dogadać .. NAS pod pachę i kierunek hipermarket, dział obsługi klienta RTV:
następnie odpięcie NASa pod TV na wystawie - test hubu podpiętego do NASa z jakąś myszą, klawiatura i już wiesz co kupić a czego nie :p

lub w zaciszu własnego domu sprzęt kupowany online z 14 dniowym okresem odstąpienia od umowy bez podania przyczyny (ponosisz tylko koszt wysyłek)