Pomoc Qnap TS-451 odcina sam się od sieci

swirek21

Passing Basics
Beginner
15 Marzec 2015
10
1
3
42
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam

Posiadam w swojej małej sieci w firmie Qnap TS-451. Od kilku dni Qnap zaczyna mi działać przez 5-6 pingów i odcina się na 10 minut sam od sieci (sieciówka świeci i pomarańczowa dioda miga) i tak w kółko. Nas jako że działa jako backup zasobów i nie był i nie jest restartowany (jedynie w zeszłym miesiącu na początku Grudnia wgrywany był nowy firmware) jest podpięty do UPS-a więc przypadkowych wyłączeń też nie było a dzieją się takie cuda.
Przez cały czas diody na obudowie nie sygnalizują żadnych błędów - zachowują się normalnie - miga dioda Lan i migają diody od dysków - brak jakichkolwiek oznak błędów.
Co robiłem i nie przyniosło rezultatu :
- 3 sekundowy restart (to z tylnego panelu) - po 3 sekundach zapiszczał pojawi się na 5-6 pingów i nadal to samo
- wymiana patchcorda
- wpięcie w drugą sieciówkę (mac oczywiście dopisany do serwera dhcp) - nie zgłasza się wcale na tej drugiej sieciówce

Odpalenie bez dysków - tutaj małe zaskoczenie, sieć działa cały czas - wchodzę przez www do pierwszego uruchomienia i prosi o wrzucenie dysków które będą sformatowane. Niestety muszę jakoś zgrać te wszystkie kopie zapasowe - więc stawiać od zera na razie nie mogę.
Przewertowałem tyle ile znalazłem na forach i innych stronach - czy jest jakaś szansa że qnap wstanie na tych zapełnionych dyskach ?.
Może ktoś miał taki problem ?
 
jak masz dysk luzem - nie wazne 100 GB SSD czy 500 GB - wstaw go jako jednynego do Q i postaw system, jeśli on będzie stabilny - masz uszkodzoną instalację Q
jeśli dalej bedzie świrował - pomyślimy
 
Na nowym dysku system startuje normalnie - wygląda faktycznie że jest uwalona instalacja na tym raidzie. Znalazłem jeszcze gdzieś na forum żeby odpalić bez dysków i potem je dołożyć, system wykrywa ale jak próbuje odtworzyć ustawienia wywala błąd :


upload_2018-1-5_8-16-26.png
 
jakby to było takie oczywiste to bym już dawno to robił, mam masę kopii zapasowych które muszę odzyskać.
Support Qnapa będzie mi w poniedziałek sam grzebał.
okej qnap ożywiony. Namęczył się trochę serwisant ale dał radę - wszystko żyje nawet dane są.
Należy odpalić qnapa bez dysków, zalogować się przez www i dopiero jak qnap jest widoczny w sieci i można się na niego zalogować
wrzucić dyski - nie inicjalizować systemu - tylko spod qfindera trzeba wgrać ręcznie firmware.

temat do zamknięcia
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pomarańczowa dioda lan