QNAP TS-451DeU-2G vs 432XU-2G vs TS-469U-SP co wybrać

goral87

Entry Technician
Q Associate
14 Marzec 2016
58
10
8
37
localhost
QNAP
TS-x73A
Ethernet
null
Witajcie,
potrzebuję pomocy w wyborze QNAPa TS-451DeU-2G vs 432XU-2G vs TS-469U-SP. Przeznaczenie Plex, Gitbucket, HBS. Budżet 3-3.5k zł. Montaż tylko i wyłącznie rack.

plusem TS-451DeU-2G jest możliwość instalacji dwóch dysków na m.2 sata oraz wielkość/waga
plusem TS-432XU-2G jest ilość rdzeni ale sam procek jakoś mnie nie przekonuje (Annapurna Labs Alpine AL-324 (4 rdzenie, 1.7 GHz)) bez dysków na m.2
plusem TS-469U-SP jest HDMI którego nie mają pozostałe modele no i jest to starszy używany model

w przyszłości planuję dokupić rozszerzenie

który wybrać a może jest jakiś inny ciekawy model?
dziękuję
 
Moim zdaniem, jak jesteś uparty na racka - ts-461DeU. Ramu dorzucisz samemu więcej, masz 4 HDD, M.2 na system lub cache, nowa konstrukcja. Minusem na pewno jest słaby Celeron - tylko dwu rdzeniowy więc nie poszalejesz. Co do AL - nigdy nie używałem. Działa na nim Docker, więc jest to plusem. Co do wydajności - nie wiem. Na Syno było tak, że Army miały mniej aplikacji - podejrzewam, że w Qnap też. HDMI - do czego Ci potrzebne?
 
Ok.
Z HDMI są często kłopoty - więc w mojej opinii lepsza przystawka. Nie chcesz kupić pudełka i postawić obok? Możesz mieć coś lepszego w swoim budżecie.
 
wszystkie urządzenia sieciowe przeniosłem do szafy rack 9u także i aktualnego qnapa TS-451+ no ale jego wielkość (wysokość) ogranicza dalszą rozbudowę w szafie a chcę jeszcze dołożyć 1/2 serwery
 
Musisz się zastanowić na czym Ci najbardziej zależy i wybrać - ja bym poszedł w nas bez HDMI i świeży, na X86.
 
Trochę mały offtop ale brak "płytkiego" servers rack qnap/S na x86 jest bolący. Albo arm i zamknięcie się na pewne rozwiązania dostępne tylko dla x86 albo nowa półka w szafie na klocek "standalone". Ja wybrałem to drugie. Jest jeszcze opcja samodzielnej kompilacji niedostępnych dla arm pakietów ale to też jest bolesne. Równie dobrze można kupić jakikolwiek serwer 1U i postawić Debian/Linux/etc.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-451deu