Pomoc QNap Ts-453 + XBMC zamiast Apple TV + XBMC + S?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

RemiFranek

Passing Basics
Beginner
21 Listopad 2014
13
2
3
46
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
No własnie, co o tym sądzicie?

Mam w tej chwili konfigurację:
S DS210j
Apple Tv 2 (z XBMC)
Amplituner Denon XR2000
Bravia TV

chciałbym komplet S + Apple TV zastapić Qnap'em z HDMI. Stąd zależy mi aby odtwarzane były wszystkie filmy w dowolnym standardzie zarówno pod kątem video jak i muzyki. Jak rozumiem Qnap'a moge podłączyć bezpośrednio do Amplitunera (a amplituner do TV) tak aby mieć obraz i dźwięk poprzez Passtrough. Obiło mi się o uszy w innych postach, że niektóre seriie Qnap mają problem z DTS HD passthrough. Czy problem dalej jest aktualny? Pytanie dość ważne, bo chciałbym wiedzieć że wszystko będzie działało zanim wydam ponad 4000 złotych :).

Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc.
Remi
 
wszystkie filmy w dowolnym standardzie zarówno pod kątem video jak i muzyki.

NIKT nie da takie gwarancji. Jeśli XMBC to obsługuje to super, nie przeskoczysz tego.

ak rozumiem Qnap'a moge podłączyć bezpośrednio do Amplitunera (a amplituner do TV) tak aby mieć obraz i dźwięk poprzez Passtrough.
Można, kupując NAS którego HDMI wspiera PassTrough.

Obiło mi się o uszy w innych postach, że niektóre seriie Qnap mają problem z DTS HD passthrough.
Dalej bolą ? :p

chciałbym wiedzieć że wszystko będzie działało zanim wydam
Każdy z nas ma takie marzenia....
 
No dobrze bo ja dalej nie widzę odpowiedzi na swoje pytanie :). Może inaczej: czy konkretnie QNap TS-453 Pro (chce wersje 8GB dlatego że będę też stawiał na nim wirtualne maszyny) radzi sobie z wysłaniem DTS HD do apmlitunera czy nie? Ma ktoś takiego NAS'a podłączonego do ampli?
 
chce kupić poprzez Redcoon bo mają fajną cenę na wersje z 8 GB (2999 zł). Na tego typu pytanie dostałem info, że za bardzo to nie wiedzą. Doczytałem to samo w dokumentacji :) ale ponieważ czasami dokumentacja to jedno a praktyka to drugie stąd też mój post czy ktoś na żywo to przetestował. Do wymiaan NAS'a przymierzam się już od 1,5 roku ale uparłem się że to będzie taki dzięki któremu pożegnam się z Apple TV :). Po przeczytanych xxx testach, ocenach wyszło mi że 453 spełnia moje oczekiwania na teraz i daje gwarancje spokoju na najbliższe 3 lata.
 
Mam Ampli Harmana AVR460 oraz QNAPa TS-251 i działa OK. Tzn w XMBC możemy sobie ustawić czy strumień dźwięku ma być dekodowany czy nie i ma się tym zająć amplituner. Ampli ładnie w każdym przypadku informuje czy dostaje DTS HD czy po prostu PCM. Ba, nawet pilot od Harmana ładnie się podłączył do QNAPa.
Myślę, że w 453 bebechy od strony HDMI są podobne.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
469L ma z przodu IRde - nie jest zaznaczona ale patrz specyfikacja:
upload_2014-11-22_22-18-33.png


BTW: mozesz uzyc QREMOTE na Androida - ja tak steruje NASem z 3 pokoju :]
 
Mam TS-251 - wybór padł właśnie ze względu na HDMI+XBMC ( poprzednio S + appleTV + XBMC + Amplituner). O ile do samego systemu Qnapa po przesiadce z S mam zastrzeżenia to xbmc na qnapie działa bezproblemowo - DTS również
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.