Pomoc QNap Ts-453 + XBMC zamiast Apple TV + XBMC + S?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

RemiFranek

Passing Basics
Beginner
21 Listopad 2014
13
2
3
46
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
No własnie, co o tym sądzicie?

Mam w tej chwili konfigurację:
S DS210j
Apple Tv 2 (z XBMC)
Amplituner Denon XR2000
Bravia TV

chciałbym komplet S + Apple TV zastapić Qnap'em z HDMI. Stąd zależy mi aby odtwarzane były wszystkie filmy w dowolnym standardzie zarówno pod kątem video jak i muzyki. Jak rozumiem Qnap'a moge podłączyć bezpośrednio do Amplitunera (a amplituner do TV) tak aby mieć obraz i dźwięk poprzez Passtrough. Obiło mi się o uszy w innych postach, że niektóre seriie Qnap mają problem z DTS HD passthrough. Czy problem dalej jest aktualny? Pytanie dość ważne, bo chciałbym wiedzieć że wszystko będzie działało zanim wydam ponad 4000 złotych :).

Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc.
Remi
 
Mam amplituner Sony DA3600ES i QNAP 469l. Czy też można użyć pilota od amp?
Poczytaj w instrukcji, dla mojego znalazłem w dokumentacji kod do wpisania na pilocie dla Windows Media Center (WMC).

Mam TS-251 - wybór padł właśnie ze względu na HDMI+XBMC ( poprzednio S + appleTV + XBMC + Amplituner). O ile do samego systemu Qnapa po przesiadce z S mam zastrzeżenia to xbmc na qnapie działa bezproblemowo - DTS również

Mam bardzo podobne wrażenia, najbardziej boli mnie zarządzanie wolumenami.

Myślałem o HS-251 ze względu na wygląd (HDMI powoduje, że urządzenie stoi koło sprzętu AV), ale chcąc więcej RAMu kupiłem TS-251 (białe strasznie razi).
Ostatnio usłyszałem od jednego ze sprzedawców, że do HS-251 może włożyć i 8GB (jeśli to prawda to polecam - sprzęt super)
 
Rozwiązanie Qnapa z XBMC jest sto razy wygodniejsze od kombinacji urządzeń wymienionych przez wątkotwórce. Im więcej pośredników w wymianie tym większa szansa że gdzieś się wywali (AppleTV, S .... i cholera wie co jeszcze).

A co do tematu pobocznego - tj Syno vs Qnap - to nie ma czego porównywać.
Co prawda od niedawna się zachwycam QTSem bo wcześniej byłem dość aktywny w tej cukierkowej wizji świata via DSM, to już po tym krótkim okresie potwierdzam że QTS jest przyjeniejszy (przynajmniej od DSM 5.0 i wyżej).

Co mi się natomiast nie podoba:
- Dublowanie funkcji w panelu sterowania !!! (tj kliknięcie otwiera okno aplikacji zewnętrznej)
- Nie do końca poprawne i gramatyczne tłumaczenie na PL

PS
Swego czasu nawet miałem na pronasie mała wymianę zdań z Panem Mariuszem na temat szeroko rozumianego Public Relations :D
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.