Pomoc QNAP TS-453A na wyswietlaczu "system booting"

pitates

Entry Technician
Q Associate
16 Grudzień 2015
45
9
8
Beskidy
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie

Panowie mam pewien problem a wiec wyłączyłem serwer normalnie przez zamkniecie go następnie odłączyłem go rozkręciłem celem sprawdzenia pamięci ponieważ chcę je wymienić wyciągnąłem je zrobiłem sobie zdjęcia wpiąłem tylko jedną pamięć celem sprawdzenia czy ruszy na jednej kości w slocie 1 ale nic się nie stało wiec dołączyłem 2 pamieć i też nic wiec zamieniłem je miejscami i też nic na wyświetlaczu ciągle pisze "system booting" wyciągnąłem dysk i uruchomiłem nie ma przy starcie dźwięku po chwili jak to zawsze bywa i teraz jestem w kropce bo nie wiem co mogę jeszcze zrobić.?

pozdrawiam
 
How-To - Przetestowane pamięci RAM do QNAP

Po co robić zdjęcia? Ja miesiac temu dawalem info o działających pamięciach na 253A 16GB....Jesli masz możliwość włóż inne pamięci do niego, takie które wiesz że działają. Upewnij sie ze dobrze włożyłeś pamięci - to jest najczęstsza przyczyna. Zakładam że nic nie naruszyłeś podczas demontażu ;)
Dodam że u siebie na 253A i TVS-471 mieszałem pamięciami 2-3 razy od 4GB po 16GB bez problemów.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
raz mi się uruchomił ale nie z moją nazwą serwera nie mogłem się zalogować restartowałem go o dalej nic nie mogę go dalej uruchomić co jeszcze można zrobić ?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Popraw te kości bo coś nie łączy i odpalaj.
Uruchomiłeś bez dysków, więc bez konfiguracji (stąd inna nazwa). Wkładaj je ponownie w tej samej kolejności i POWER ! [-_-]~
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
niestety nic nie pomaga brak dźwięku na początku dioda lanu mruga na pomarańczowo i lipa nic wyłączę go z prądu do jutra zobaczymy może się sam naprawi bo sam już nie wiem co mogę zrobić :'(
Może jak odeśpi to sie uruchomi ? :)
a tak apropo od czego jest ta bateria w środku co ona podtrzymuje co się stanie jak ją wyciągnę ?
Witam niestety nic nie pomogło serwer nie wstaje jest mi ktoś w stanie coś pomóc czy tylko serwis ?

pozdrawiam
 
Postaraj się pożyczyć chociaż jedną kość SODIMM z oznaczeniem "L" czyli niskie napięcie 1,28V~1,35V...z tego co piszesz cos mi sie wydaje ze uwaliłes pamiątki albo co gorsza cos na płycie naruszyłeś...jedyne co przychodzi do głowy to podłącz monitor, klawiature i myszke pod niego i zobacz czy konsola/bios widoczny. Jeśli bios widoczny to wejdz i zobacz czy pokazuje ilość pamięci...

---edit---
daj znać co podaje Qfinder czy go widzi czy też nie
 
Raczej nic nie naruszyłem wczoraj go zostawiłem jak przyjechałem wieczorem załączyłem go system startował bez dysków wiec mu zapodałem restart i nie wstał do dnia dzisiejszego . Dzisiaj sprawa wygląda tak o próbowałem odpalić każdą kość w osobnym slocie nic nie ruszyło brak też jest specyficznego dźwięku na początku Qfinder nic nie znajduje, a jak podłącze ekran to jest ciemność.
Sorki za głupie pytanie jak się wchodzi do biosu del F1 czy coś takiego , zaraz sprawdzę i dam znać
 
Do biosu przez "Del"...podłączyłeś do HDMI1 mam nadzieje ;)

z tego co piszesz to w najlepszym wypadku pamiatki uwalone, postaraj sie sprawdzic na innych dobrych pamięciach jesli masz taka możliwość, jak nie to serwis.
 
Tak myślałem nic zobaczymy jutro coś załatwię to dam znać najgorsze to że nic nie wyświetlało na monitorze a na wyświetlaczu tak straszne kruchy ten sprzęt ale wcześniej robiło się podobnie tylko raczej ruszało wiec musiało się wcześniej już kopać.
pozdrawiam
 
Nie miałem dużo do czynienia z modelami QNAP (3 modele) ale jak każde urządzenie jeden na 10 może jest uwalony, ale jak pisałeś wcześniej chodził dobrze tak? Może jednak coś uszkodziłeś, jak nie mechanicznie to może ESD? Jak pisałem osobiście mieszałem pamięciami w modelach 471 i 253A kilka razy bez problemów...niby proste ale w swetrze tego nie robie :D
 
Witam
A wiec sprawa ma się tak odpaliłem go bez pamięci cisza lipa założyłem nową pamięć 8GB do gniazda 1 lipa Nie wyświetla mi w ogóle obrazu jak mam podłączony kabel do HDMI i klawiaturę naciskam DEL albo F1 albo F2 wychodzi na to jego żywot się zakończył wcześniej też mi się czasami działy takie klocki ale przeważnie po kolejnym restarcie pomagało. Nacieszyłem się sprzętem miesiąc ładne buble wypuszczają na rynek i to taka firma. No chyba że macie jakieś pomysły jeszcze.
pozdro:)
 
Nacieszyłem się sprzętem miesiąc ładne buble wypuszczają na rynek i to taka firma. No chyba że macie jakieś pomysły jeszcze.
pozdro
Następnym razem polecam zakup modelu bez wymiennego RAMu skoro takie problemy ci przy tym narosły. A co dalej w tym przypadku ? Serwis ......
 
Tak w tym wypadku tylko serwis zostaje sprzęt ma miesiąc dopiero. Ale może lepiej że teraz odleciał jakby miał polecieć po gwarancji. A jak oceniasz co poleciało płyta ?
a przy okazji mam pytanie warto zainwestować w pamięć 2x4 1x8 czy 2x8 bo teraz mam 2x2, i czy dual ban działa tutaj czy nie czy będzie później ewentualnie problem gdybym teraz dokupił 1 kostkę a w późniejszym czasie 2 ale inną
 
@pitates tu firma nie ma nic do tego, mam może małe doświadczenie z QNAP ale inne marki nie sa mi obce włączając najwyższe półki i powiem Ci tyle że każdy sprzęt może sie popsuć, a najśmieszniejsze to żę czasem najtańszy shit chodzi lepiej niż najwyższa półka np. pamięci ICIDU w produktach Appla.

Miałeś pecha jeśli faktycznie zachowywał sie dziwnie od początku (trzeba było odrazu reklamować)...bądz co bądz jeśli nie ma pisków bez pamiątek to sprzet leży i kwiczy - czyli serwis

Co do tego czy możesz coś zrobic? Oczywiście! Możesz dokładnie przeanalizować swoje kroki podczas demontażu i może glupota ale coś rozłączyłeś, a zapomniałeś podłączyć....tylko sugestia i nadzieja że coś przeoczyłeś....ale najlepsze wyjscie to jak najszybciej do serwisu
 
haha no co zabrakło tylko k a ty byś mnie już chciał banować;)
Najlepsze jest to że nawet nie wyciągałem tych pamiątek tylko tak foto zrobiłem to po prostu musiał być zbieg okoliczności poniekąd też pracuje w serwisie i mam pojecie o sprzęcie trudno nie martwię się poleci na serwis. A co powiecie o tych pamiątkach jaką opcje najlepiej wybrać do niego?
 
  • Sad
Reakcje: kaktus
Ja w 253A montowałem te: Crucial 2x 8GB CT102464BF160B
Obecnie śmiga na stokowych ale za miesiac i docelowo 16GB, na forum masz też tabelke z przetestowanymi pamięciami.

Co do "dual ban" nie "k" zapomniałeś a całego zwrotu "dual channel" Dual channel – Wikipedia, wolna encyklopedia chyba ze miales na myśli "kit" ;) zwrot "dual bank" nie istnieje w pamieciach


---edit---
jak juz pisze to napisze :)

pamiec mozesz kupic jedna kość, ale pamietaj żeby kupić drugą taka samą czyt. identyczną lub odrazu dwie w "kicie" lub "secie" jak kto woli albo osobno ale dwie identyczne
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Jeśli chodzi o pamięci to nie ma problemu mam znajomości w sklepach to biorę na wz i sobie sprawdzam jak większość rzeczy tylko pytanie czy warto brać te 16 czy znacząco mi przyśpieszy w tym sprzęcie. W kompie mam 8 i daje radę.
a przy okazji mam pytanie warto zainwestować w pamięć 2x4 1x8 czy 2x8 bo teraz mam 2x2, i czy dual channel działa tutaj czy nie czy będzie później ewentualnie problem gdybym teraz dokupił 1 kostkę a w późniejszym czasie 2 ale inną

Dokładnie o to mi chodziło nie o konkretną firmę i pamięci.