Pomoc QNAP ts-470 - dołożenie kontolera SATA i dodatkowego dysku

whitemax

Systems Admin...
Q's Expert
23 Kwiecień 2014
240
43
78
48
Praga, Warszawa, Poland
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
10 GbE
Hej panowie,
posiadam nowy/używany QNAP ts-470. Chciał bym dołożyć do niego 5 dysk. I tutaj pytanie czy się da.
Opcja jest taka, że wyrzucam dodatkową kartę sieciową, wkładam jakiś kontroler SATA (niekoniecznie kontroler SAS za 1600 zł ;-) i dokładam sobie 5 dysk SSD na system i cache.
Czy ktoś ma pojęcie jakie kontrolery będą działały. Mam kilka takich w szufladzie, które bez problemu działają z linuxami, bez instalacji dodatkowych sterowników, więc przypuszczam że to powinno działać.
 
Z tym bez problemu to nie byłbym taki pewny. To, że system je załaduje a to, że w QTS będzie możliwość wyklikania to już inna bajka. Patrz 4 portowe karty sieciowe. Niby wszystko działa, ale nie działa.
Zgadzam się z @mariuszsal . Na dwoje babka wróżyła. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że kontroler zgłosi się jako urządzenie zewnętrzne, tak jak e-sata. Jeśli masz takie karty to nic lepiej na to nie odpowie niż test. Sam ciekaw jestem rezultatu.
 
Włożyłem kontroler, trzeba było rozkręcić kartę sieciową. Inaczej nie da się jej wyjąć, chyba że wykręcić zasilacz ;)




Teraz pytanie gdzie podłączyć zasilanie dysku.
Widzę że z zasilacza wychodzą 4 wolne pary przewodów. 2 razy czerwono/czarne i 2 razy zółto czarne.

Więc będę kombinował póki co jak się tu podłączyć...


Link: https://drive.google.com/file/d/0B-2dUleeFwtqTDhlaTNSNXo4UzQ/view?usp=sharing