Pomoc QNAP TS-653 Pro system booting

Bodas

Nowy użytkownik
Noobie
22 Luty 2010
4
0
1
Cześć

Przejrzałem kilka wątków na tym forum oraz w sieci i widzę podobieństwo do mojego przypadku, ale chciałbym się upewnić.
Qnap TS-653 Pro chodził przez kilka lat bez żadnych problemów, jedyną przypadłością była konieczność wyłączania, a nie restartowania przed updatem.
Jeśli się restartowało przed updatem, to się zawieszał (system booting), ale automatyczny restart po updacie przebiegał już bezproblemowo.
Dzisiaj niestety nieoczekiwanie zrobił 2 razy bip bip bip i „system booting”.
1. Wyłączenie i ponowny restart - bez zmian
(miga pomarańczowa dioda LAN; świeci się niebieska dioda USB - nic nie podłączone do USB (wcześniej był podłączony UPS przez USB); diody HDD świecą się na zielono)
2. Restart z wyciągniętymi dyskami - bez zmian
Monitor po HDMI - ciemność widzę, ciemność
QFinder nie widzi NASa.

QNAP w raidzie 6, ostatni update w kwietniu.

Czy objawy wskazują na CPU/płyta główna?
Jeśli tak, czy można to jakoś sprawnie naprawić w okolicach Bydgoszczy, od przyszłego tygodnia będę na urlopie i oczywiście wszystko musi działać.

Dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam

Model serwera: QNAP TS-653 Pro
 
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc jeszcze dwa pytania:
1. mamy możliwość naprawy (wymiana CPU/rezystor) lub kupno nowej płyty głównej? - rozwiązanie tymczasowe kontra rozwiązanie prawdopodobnie nieekonomiczne
2. jak wygląda kwestia migracji danych z takiego „system booting na zawsze” na nowy NAS, czy dane mogły zostać uszkodzone podczas awarii?
 
1. rezystor ? góra 50 gr + założenie że potrafisz go przylutować
wymiana mobo ? nie opłaca się - lepiej kupić nowy nas

2. przekładasz dyski i odpalasz w nowym nasie (założenie jest takie że nowy NAS też jest na procesorze Intel) , zero strat -> Compatibility for NAS Migration - QNAP
i tutaj wtrącę: warto się zastanowić nad postawieniem tego od nowa , żeby wykorzystać nowe bajery jak migawki itp cuda
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. booting
  2. george2002