QNAP TS-853A-4G - własne oprogramowanie, UPS

GmbH

Nowy użytkownik
Noobie
13 Czerwiec 2012
2
0
1
Witam,

Jestem zainteresowany zakupem QNAP TS-853A-4G i mam kilka pytań:

1. Jak wygląda sprawa kompilacji i instalacji własnego oprogramowania przez FAQ SSH - czy jest taka możliwość czy też trzeba korzystać z wirtualizacji (Docker itp.)?
2. Czy QTS korzysta z apcupsd czy też networkupstools? W przypadku, gdy nie jest to apcupsd to czy byłaby możliwość kompilacji i instalacji usługi?

Dziękuję i pozdrawiam,
 
1. jak chcesz natywne narzędzia - jest pełno paczek QPKG (coś ala pliki .deb/rpm) - jest środowisko do kompilacji takich rzeczy itd
możesz robić cuda w dockerze ...
albo jak ja mieć w nosie problemy QNAPa i jego środowiska - 3/4 rzeczy działa mi w zwirtualizowanym Debianie !

2. NUT
 
1. jak chcesz natywne narzędzia - jest pełno paczek QPKG (coś ala pliki .deb/rpm) - jest środowisko do kompilacji takich rzeczy itd
możesz robić cuda w dockerze ...
albo jak ja mieć w nosie problemy QNAPa i jego środowiska - 3/4 rzeczy działa mi w zwirtualizowanym Debianie !

A kompilacja na samym QNAPie też jest możliwa? Mam teraz TS-419P II ale z QTS podmienionym na Debian ARM, stąd jestem przyzwyczajony do dość elastycznych rozwiązań ;) A wracając do własnych kompilacji, dałoby się natywnie zainstalować skompilowane apcupsd? Czy też w takim przypadku QTS może dowolnie podmieniać pliki przy aktualizacjach i wyciąć moje zmiany w konfigach / deamonach?
 
A wracając do własnych kompilacji, dałoby się natywnie zainstalować skompilowane apcupsd?
w swojej ścieżce /opt tak - ale to kupa rzeźby

Czy też w takim przypadku QTS może dowolnie podmieniać pliki przy aktualizacjach i wyciąć moje zmiany w konfigach / deamonach?
Po reboocie zmiany szlag trafia - trzeba mieć skrypt który przy autostarcie robi podmianki. Update FW podmieni pliki w lokacji systemowej.