Pomoc QNAP TS-EC2480U praktycznie czysty nie przyjmuje update

swirek21

Passing Basics
Beginner
15 Marzec 2015
10
1
3
42
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam



Mamy u siebie w firmie qnapa TS-EC2480U z którym pewnego dnia stała się dziwna rzecz. Miałem dość stary soft na nim (Grudzień 2017) i po zamknięciu wszystkich udostępnionych katalogów i zamknięciu wszystkich połączeń ISCSI zrestartowałem qnapa i po restarcie on jakby nie do końca się podniósł a mianowicie brak jest webgui (wywala tylko niebieski ekran bez niczego), nie ma zainicjowanych rajdow (są Offline). Qnap jest widoczny w Qfinderze ale wygląda jakby brakowało mu plików lub nawet katalogów systemowych.

Próbując przez Qfinder wgrać nowy soft staje za każdym razem na 20% i nic się nie dzieje (czekałem koło godziny i ani drgnął), ręczne wgranie softu wywala błędy że nie plików w katalogu update_pkg (jest pusty faktycznie), oraz na samym końcu wywala błąd default volume not found i po restarcie jest to samo - system nie wstaje do końca. Próba np restaru apache (lub całego webgui) wywala komendy że niektórych bibliotek nie znaleziono albo ścieżki nie znaleziono. Wygląda jeszcze to tak że nie zapisuje żadnych ustawień - przywracam Raidy komendą mają status online a po restarcie offline.

Soft bankowo się nie wgrywa ponieważ komenda pokazująca numer softu pokazuje soft jaki wgrałem ale buildu już nie pokazuje. Softy próbowałem różne - stare nowe i nadal nic.

Jak mogę przywrócić pliki systemowe na qnapie żeby go zreanimować? Czy reset z igły coś tutaj da ? jak jest widoczny w qfinderze ?

Czy jest dostępny gdzieś recovery do tego modelu ?

Może ktoś miał podobny problem lub ma jakiś inny pomysł.

Mam/miałem na nim 3 raidy 5tki.


Wersja oprogramowania Firmware: Każda tego roczna
Model serwera: QNAP TS-EC2480U
 
więc tak DOM się udało jakby naprawić ponieważ po restarcie i podpięciu hdmi prosi o inicjalizację dysku (nie pokazywało się nic) - przeprowadzamy, startuje webgui idzie się zalogować poustawiać, ale po restarcie wraca do ponownej inicjalizacji systemu.
 
okej sprawa okazała się.... zaskakująca - nietrzymaniem ustawień jest wadliwy przycisk reset - wyłączyliśmy go z poziomu panelu sterowania i po restarcie wszystko żyje :)
Może komuś się przyda, co robiliśmy :
1) Przywrócenie DOM
2) Wgranie ręczne softu najniższego jaki był (sugestia na anglojęzycznym forum)
3) Restart
4) 10 s reset do drugiego bipnięcia - powinien ożyć w tym momencie webgui
5) W panelu sterowania należy wyłączyć możliwość resetu z guzika
6) Można puścić najnowszy soft już spod weba
7) restart i wszystko ok
- po kolejnych restartch też jest ok :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. niebieski ekran