Pomoc QNAP TS119 nie podnosi się

michalwy

Passing Basics
Beginner
14 Luty 2010
15
3
3
Płock
QNAP
TS-119/219
Ethernet
100 Mbps
Witam
Dzisiaj zauważyłem że mój QNAP TS-119 nie reaguje wiec go zrestartowałem, i niestety świeci na czerwono status i nie jest dostępny, po sprawdzeniu dysku wychodzi w SMART że coś mu dolega, ale pod windows w jednej partycji są dane (wygląda na system), pytanie czy można z niego odzyskać dane? Nie dawno robiłem Upgrade do najnowszej wersji ale mój Backup jest trochę nieaktualny.
Pozdrawiam i liczę na pomoc:)
 
Hey.

Czyli finder nie wykrywa serwera? *-:)

Zainstaluj, któryś z poniższych programów pozwalający przeglądać zawartość partycji linux'owych EXT2/3. Podłącz dysk z serwera do PC i spróbuj odczytać dane.
http://www.chrysocome.net/explore2fs
http://www.fs-driver.org/
http://www.ext2fsd.com/

Jest jeszcze inny sposób, ale jeśli dysk rzeczywiście ma błędy to nie warto inicjalizować go na "twardo".

Daj znać czy udało Ci się odczytać dane.

Pozdrówki
 
Silas dzięki za odpowiedź
Finder wykrywa NAS, ale zachowuje się jakby nie widział dysku i chce zrobić inicjalizację... czego nie chcę robić bo wtedy on sformatuje ten dysk.
Próbowałem odczytać dane przy pomocy explore2fs podłączonego po USB do winXP ale widzi tak jakby 3 partycje z których tylko ostatnia zawiera katalogi i pliki ale tam nie mogę znaleźć żadnych moich folderów z danymi, te dwie wcześniejsze wyglądają na puste, jak to sprawdzić?
Wczoraj włożyłem włożyłem inny dysk i zrobiłem inicjalizacje ale wygląda jakby coś było nie tak bo na końcu kieruje mnie do quick.cgi i nic, po restarcie NAS znowu chce inicjalizować konfigurację.
Pozdrawiam
Michał
 
Okay. Zaproponuje klasyczną metodę odzyskania danych. Ale w sytuacji, w której dysk jest uszkodzony, to każda z nim praca jest bardzo ryzykowna.
Ale może warto zaryzykować...

UWAGA! Zanim przystąpisz do poniższych czynności, to przeczytaj wcześniej w całości poniższe kroki:
  1. Wyciągnij dysk.
  2. Uruchom swoją sto-dziewiętnastkę.
  3. Kiedy serwer się uruchomi (czyli zasygnalizuje dźwiękiem), uruchom Findera i znajdź go w sieci.
  4. Następnie na gorąco - czyli przy włączonym zasilaniu, włóż swój dysk twardy i odczekaj kilka sekund.
    (Notka: Jeśli Finder zasugeruje inicjalizacje dysku twardego, wybierz NIE (Do NOT to re-initialize the HDD))
  5. Przeprowadź proces konfiguracji i wgrania oprogramowania, ale bez inicjalizacji dysku twardego.
  6. Po ponownym uruchomieniu serwera, powinieneś móc się zalogować na niego i uzyskać dostęp do swoich danych.
Powodzenia!
 
  • Lubię to
Reakcje: QNAP
Silas
Zrobiłem jak napisałeś 1-4 ale nie ma opcji bez inicjalizacji twardego dysku?
Po odświeżeniu w Qnap Fnder pojawia się, Kreator Szybkiej Instalacji twierdząc że mój serwer nie jest jeszcze skonfigurowany
pytając czy chcę to zrobić z opcją TAK lub NIE i dodatkową opcją "Nie pytaj mnie ponownie, skonfiguruje serwer ręcznie".
zaznaczając tę opcję przechodzi do przeglądarki i proponuje "Zainicjalizuj twardy dysk i załaduj oprogramowanie firmowe" i jednocześnie ostrzega że dane z dysku zostaną usunięte? Co dalej, oczywiście nie chcę tego. W załącznikach zrzuty z kondycji dysku, oraz jego zawartości. HDD.JPG Explore2fs.JPG
Pozdrawiam
Michał
 
Udało mi się zobaczyć moje dane pod Ubuntu ale chyba nie wszystko da się przekopiować dużo danych jest niedostępnych, teraz uruchomiłem pod windows odzyskiwanie danych poprzez TestDisc zobaczymy co z tego wyjdzie...?

Mam dalej pytanie dla czego nie mogę zainstalować mojego QNAP-a na nowym dysku i na końcu chce ściągać quick.cgi?
Pozdrawiam
Michał
 
Postęp na razie marny bo musiałem przerwać pracę dzisiaj spróbuję jeszcze raz ale pod Ubuntu przynajmniej zobaczyłem strukturę i wiem mniej więcej czego mi brakuje, okazuje się że nie ma tragedii ale nie zapeszając zobaczymy.
Co do nowej instalacji uruchomiłem z automatu i wgrał mi najnowszy chyba 3.8, ale cały czas na mojej 119 mruga STATUS i nie wiem czy on coś robi może formatuje dysk, ale jeszcze raz zainicjowałem go wczoraj wieczorem i do teraz nie skończył?
Mam jeszcze pytanie co sądzisz o dysku WD red 3TB bo sobie właśnie taki zamówiłem?
 
Mam jeszcze pytanie co sądzisz o dysku WD red 3TB bo sobie właśnie taki zamówiłem?

Akurat co do 3TB sie nie wypowiem. Mam a raczej mialem WD RED 1TB.
2 sztuki kupione 16 marca, pierwsza padła 1 maja. Kolejna pare dni temu.
Nigdy wiecej nie kupię serii RED. W drugim qnapie mam WD RE4, pracuje non stop od ponad 2,5 roku bez najmniejszych problemow
 
A właśnie byłem w trakcie pisania odpowiedzi na ten post i chciałem o Tobię rithien wspomnieć :pale:
Z tego co się orientuje jesteś zwolennikiem dysków WD. Ja niestety nie.. :|
Z dyskami WD towarzyszą mi złe wspomnienia - co gorsza mówi się o Seagate'ach, że to one są wadliwe. Ale bajer polega na tym, że jeśli padał mi jakikolwiek Seagate, to wcześniej odzywał się SMART i za każdym razem mogłem zgrać wszystkie lub co najmniej większość danych. Natomiast w przypadku dysków Western Digital, czy Szajsungów przechodziłem.. he... no właśnie...
... Brzydko mówiąc, kiedy szlag trafił dysk twardy WD, tak i dane X-(
Tu masz listę kompatybilności dysków twardych: QNAP Systems, Inc. - Network Attached Storage (NAS)
- Products - Compatibility - 3.5" HDD


Co do nowej instalacji uruchomiłem z automatu i wgrał mi najnowszy chyba 3.8, ale cały czas na mojej 119 mruga STATUS i nie wiem czy on coś robi może formatuje dysk, ale jeszcze raz zainicjowałem go wczoraj wieczorem i do teraz nie skończył?
Nie możliwe... coś za długo ;) A czy zalogowałeś się pomyślnie do panelu? Jeśli tak to przeczytaj logi...
Nowy dysk możesz zainicjować zupełnie z metody na gorąco, którą wcześniej pisałem w punktach.
Ponadto, może spróbuj postawić QTS 4.0.0(?) - pamiętaj aby z QTS'a czwórki korzystać z przeglądarki Google Chrome.
 
Panowie nie mogę znaleźć sposobu żeby przejść na prv z rithien, oświećcie mnie proszę?
Co do dysku niestety już go zamówiłem szkoda że wcześniej nie zapytałem was o opinię, będę musiał robić częstsze kopie :D , ale z drugiej strony grzebałem w necie i wszyscy je polecali do NAS???
 
Akurat nie sugerowałbym się tymi opiniami. WD zrobiło świetny marketing, ale pomimo tego, że produkują dyski dedykowane dla urządzeń zintegrowanych, serwerów NAS, rejestratorów wideo itp., to często okazuje się, że dyski te nie są do końca wspierane przez soc'i Marvell'a i innych producentów.


Panowie nie mogę znaleźć sposobu żeby przejść na prv z rithien, oświećcie mnie proszę?
Aby przejść na priv masz dwie opcje:
  • w stopce postu rithien powinien być link "Rozpocznij rozmowe"
  • drugi sposób to w menu nawigacyjnym przejść do komunikatora :)
PS... Kiedy rithien już wyśle Ci ten tool, to jak możesz to z łaski swojej umieść go w zasobach (Resources) - bo jak znam życie ten leń nigdy nie wrzuci tego toola tam ;p
 
Na pewno macie rację. Ale z drugiej strony ten dysk jest wspierany, pytanie tylko w jakim stopniu, i czy wspierane są funkcje kluczowe które maja wpływ na sprawność. Jestem optymistą i mam nadzieje być potwierdzeniem reguły wyjątku. Seaget który mi padł miał w ogóle nie działać a przeżył 3,5 roku non stop...:'( w TS-119
 
No to było by kiepsko, Green-y ponoć często padały w pamięciach masowych i są ponoć nie zalecane.
No i tu mam nauczkę całe życie używałem Segate-ów, mam ich z 15 szt które nadal działają, jedyny który mi padł w życiu to WD ale tak jak Silas pisał beton kompletny...A tak teraz poważnie co polecacie w normalnej cenie około 500-600 PLN to nie jest zbyt odpowiedzialny NAS, niemniej jednak strata boli bo kilka fajnych zdjęć starciłem (może jeszcze odzyskam) to moja Domowa przechowalnia, którą jak sobie przypomnę to robię backup.
 
Ja mam trochę inny zgryz z WD'kiem, nie w serwerze...
Kupiłem do lapka WD'ka 750Gb Black. Dysk twardy w lapku potrafi działać prędkością 120 megsów na sekunde, ale łapie dziwne przerwy, które potrafią trwać nawet dwie sekundy. W moment przerwy nie da się nic zrobić, wszystko się wiesza...
Bajer w tym, że ten dysk działa idealnie w moim stacjonarnym PC. Więc mógłbym przypuszczać, że jest to wina laptopa... Ale każdy inny dysk, czy to Seagate, czy Toshiba czy Hitachi w tym laptopie działa idealnie.
Co jest przyczyną tych przerw?? - są one o tyle uciążliwe, że w ich moment nie da się otworzyć czy zamknąć zakładki w przeglądarce...
A tak teraz poważnie co polecacie w normalnej cenie około 500-600 PLN to nie jest zbyt odpowiedzialny NAS, niemniej jednak strata boli bo kilka fajnych zdjęć starciłem (może jeszcze odzyskam) to moja Domowa przechowalnia, którą jak sobie przypomnę to robię backup.
Prawda taka, że talerz się kręci non-stop. Prędzej czy później będzie musiał paść. :bomba:
Czy to miałem Seagat'y ES.2 czy SV35 zawsze któryś gdzieś tam padł. Ale padał po okresie co najmniej 3 lat, a niektóre dopiero po 5 czy 6 latach.
A więc ja zostaje przy Seagate. :pale:
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts119
  2. status mruga
  3. ts-119p+
  4. Firmowe