QNAP TS212P czy sie oplaca kupic

wojciechxcwiertniak

Passing Basics
Beginner
24 Marzec 2016
10
1
3
32
QNAP
null
Ethernet
null
Witam zamierzam kupic serwer NAS i przygladam sie TS212P. Czy sie oplaca? Glowne zadania to serwer plikow, torrent, DLNA. Jak sobie z tym daje rade? Ewentualnie prosze o jakies inne propozycje.
 
212P ? Przecież to słabiutki NAS, będziesz musiał mieć wiele cierpliwości.

Serwer plików i DLNA wystarczy na luzie, coś więcej ?

Jeśli chcesz sensownie pracować to QNAP TS-251 z 2 GB RAM na start.
 
  • Lubię to
Reakcje: 2 osób
Jak na razie jeden, w przyszlosci dojdzie drugi... najbardziej chce by serwer DLNA dawal rade. Mam Sony KDL43w75c i aby na nim filmy dobrze chodzily.
 
SOny ? jak zadziala to dobrze, jak nie - to sa inne programy :)
torrenty na maszynie z CPU ARMa ? nie spodziewaj sie demona szybkosci, ale bedzie dzialac.
 
NAS do zastosowan domowych. Nie spodziewam sie cudow po sprzecie. Wazne by wszystko dzialalo i aby zbyt tragicznie nie mulil
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Wazne by wszystko dzialalo i aby zbyt tragicznie nie mulil
I dlatego wybierasz najtańszy i najsłabszy model ? To urządzenie tylko i wyłącznie do sieciowego przechowywania plików. Do komfortowej pracy minimum to seria x51 x53.
O DLNA na Sony zapomnij, chyba że dekodowane na TV i NAS jako urządzenie strumieniujące i nic więcej.
 
co wy gadacie :) torenty bardzo dobrze szły na stareńkim TS210 a to i proc tylko 800MHz i ramu tylko 256 a 212p to 1,6GHz i 512
 
jak pisałem - podstawowe rzeczy, spoko
coś wiecej - bedzie ale wolno.

całkiem niedawno przemigrowałem z TS-219P+ (jest na sprzedaż na forum) na 453PRO - ziemia a niebo! naprawdę !
 
Witam zamierzam kupic serwer NAS i przygladam sie TS212P. Czy sie oplaca? Glowne zadania to serwer plikow, torrent, DLNA. Jak sobie z tym daje rade? Ewentualnie prosze o jakies inne propozycje.
u mnie właśnie 212p jest do takich zadań jakie założyłeś i daje sobie bardzo dobrze radę.
 
A tak przy okazji czy da sie ustawic by serwer DLNA mial nie domyslnie katalog Multimedia tylko katalog z dysku zewnetrznego podpietego na usb?
 
Może to dziwne pytanie ale.
Jaka wersja jest ownCloud-a , oraz czy ten 212P posiada serwer syslog?
Odnosnie ownCloud działa to jakoś na tym nasie? Miałem do czynienia z Zyxelem 310 i tam to totalna porażka była.
 
No aby katalogiem serwera DLNA nie byl folder multimedia a np jakis katalog z dysku podpietego na usb do QNAP?
 
tak czy siak jest to w opcjach NASa - wystarczy zmienić katalog /Multimedia na ten od ciebie z dysku USB.
 
Tylko te katalogi widze a katalogu dysku zewnetrznego nie
 

Załączniki

  • zarzadzanie.jpg
    zarzadzanie.jpg
    69,7 KB · Wyświetleń: 32