Pomoc Qnap TS228 sam sprowadził się do ustawień fabrycznych - nie moge się zalogować

szczepanb

Nowy użytkownik
Noobie
11 Kwiecień 2019
4
0
1
41
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry,

Mam straszny problem, dziś mój qnap ts-228 sam sprowadził się do ustawień fabrycznych, nie naciskałem żadnego guzika reset ani nic.
Około południa, przestał odpowiadać interfejs www qnapa, więc wydałem polecenie reboot przez ssh, logując się hasłem swoim.

Teraz po przyjeździe do biura, po restarcie qnapa, widze, że interfejs www się zmienił/całkiem inna strrona startowa. Nie wpuszcza mnie ani na www ani przez ssh hasłem tym którym miałem tylko do ssh admin/admin. Przy wpisaniu na www, pozostaje niebieski ekran i kręci :( Co mogę zrobić, żeby ożywić urządzenie ??

Wersja oprogramowania Firmware: nie mam jak sprawdzić, było najnowsze
Model serwera: QNAP TS-228
 
1. co mówi QFinder ?
2. Sprawdz w innej przeglądarce
3. Zrób krótki reset:

upload_2019-4-11_19-1-43.png
 
qfinder znajduje urządzenie,
adres IP dostaje i mogę wejść na urządzenie tylko przez ssh użytkonikiem admin z hasłem admin (a nie swoim, który nadawałem).
nie da się wejść przez www

krótki reset nic nie daje

tam nagle sobie uświadomiłem, że taki numer qnap robi mi już kolejny raz :/
 
/mnt/HDA_ROOT/.logs

przeskanuj do Malware Removerem z AppCenter.


dla świętego spokoju - postaw nasa na nowo na innym dysku - jak sie wysypie - nas do reklamacji, nie pracuje stabilnie.
jak bedzie działać stabilnie, to masz w konfiguracji na starym dysku powalone, przerzuć dane i konfiguruj od nowa na nowym hdd.

i zawsze możesz to zgłosić na helpdesk qnapa, niech sobie poanalizują ;)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/qnap-ts228-sam-sprowadzi%C5%82-si%C4%99-do-ustawie%C5%84-fabrycznych-nie-moge-si%C4%99-zalogowa%C4%87.25394/
  2. Ts228