Qnap Tvs-682 HEVC

pbxfxo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Marzec 2013
166
63
63
QNAP
TVS-x72XT
Ethernet
802.11axe (Wi-Fi 6E)
Witam,

Przymierzam się do kupna tego modelu czy ktoś z was posiada może i jest w stanie coś więcej napisać niż jest na stronie producenta??

Generalnie chodzi mi czy ten model pomimo że ma HDMI 2.0 jest w stanie odtwarzać pliki 4K HEVC ( X265) szczerze pisząc nie znalazłem takiej informacji.

Owszem 4K odtwarza ale pytanie czy tylko X264 czy również X265.
 
Witam,

Przymierzam się do kupna tego modelu czy ktoś z was posiada może i jest w stanie coś więcej napisać niż jest na stronie producenta??

Generalnie chodzi mi czy ten model pomimo że ma HDMI 2.0 jest w stanie odtwarzać pliki 4K HEVC ( X265) szczerze pisząc nie znalazłem takiej informacji.

Owszem 4K odtwarza ale pytanie czy tylko X264 czy również X265.

Na pewno i3 ma accelerację dla hevc x265, wersja z pentium też powinna mieć. Reszta zależy od hardware-u i softu qnapowego :)
 
Tutaj biorę pod uwagę tylko z procem i3 :) i właśnie szukam odpowiedzi ale pewnie mało kto ma taki model, trochę kosztuje :-| dobrze by było aby mielił wszystkie popularne formaty, nigdzie nie mogę znaleźć testu tego modelu
 
tzn napisali że nie było problemu z 4k, ale to ogólnie napisali a chciałbym mieć pewność. Dziękuje bardzo za podesłanie linku, szkoda że ten model nie da się upgrade cpu zrobić :-|

PS: tutaj jestem zaskoczony że nas posiada hdmi 2.0b

Three HDMI ports (2x HDMI 1.4a and 1x HDMI 2.0b) taka specyfikacja jest podana w tym teście.

Bo zastanawiam się nad playerem Zappiti one 4k HDR który mieli wszystkie formaty od mkv do bd-iso , x264 x265
 
Pamiętaj, że odtwarzanie 4k zależy od softu niezależnego od qnap-a ( Kodi ), natomiast czy to będzie pełny 4k/60Hz 10bit to trzeba to sprawdzić w praniu ;).To, że Qnap pisze o 4k to trochę za mało :s.Wersję hdmi też pozna się w praniu :D.
 
Dlatego szukam osoby która taki model posiada bo mogła by sprawdzić :) dane pliki. A tak mam niepewność. A mało nie kosztuje ten NAS :-} 5K :p
 
faktycznie już się da :) jest trochę rzeźbienia co do upgrade.
 
I tak raczej kupisz go online, więc ze zwrotem nie będzie problemu ...