QNAP vs S?

Jak do tego doszedłeś, też uważam że Video i Photo ma fatalny interfejs dla użytkownika.

Ps. Tak jestem informatykiem, ale nie po to kupiłem Q żeby spędzać grube godziny na tym jak odtworzyć bajkę dzieciom.

Rozmawiałem z znajomym i mówiłem mu że niestety musiałem zainstalować Plexa aby korzystać z filmów, ponieważ podstawowa aplikacja od Q nadal działa na Fleshu i nie ma kodeków. Okazuje się że oprogramowanie od S w standardzie ma to wszystko co ma Plex!

Jeśli chodzi o wideo to mam podłączonego NAS do TV po HDMI i tam mam zainstalowany Kodi z dodatkiem Plex Conector. Na Q mam zainstalowany Plex z dodatkiem Filmweb. Dzięki czemu stacjonarnie oglądam filmy po HDMI a zdalnie po Plex (na telefon zapłaciłem 20zł za aplikację). Jak rozmawiałem z znajomym to pytał się mnie po co mam takie machloje skoro u niego normalnie wszystko działa w standardzie, ba nawet sam mu napisy pobierał i nigdy się tym nie przejmował jakoś.

Dziś próbowałem udostępnić folder z zdjeciami. Jakie było moje zdziwienie że trzeba najpierw utworzyć galerię dopiero później udostępnić folder. Na S robi się to za pomocą dwóch naciśnięć myszy, bez żadnych problemów itp.

Jeśli chodzi o DS na Q używam aplikacji rTorrent, niestety podstawowa apikacja nie spełnia moich wymagań. O tym te rozmawiałem z znajomym i jak pokazywał, mu wszystko działa i również nie może na to narzekać.

Tak jak mówiłem, wszystko działa, ale wykorzystuje innych aplikacji niż tych co dał producent. Ponieważ dziś straciłem z 30 minut życia by udostępnić zdjęcia z wakacji, stwierdzam że Q powinien napisać swoje aplikacje całkowicie od nowa bo w porównaniu do S to jakiś żart i nieporozumienie.

Mi na Q przede wszystkim brakuje gotowego klienta do poczty mailowej. Na S po 15 minutach pracy masz klienta poczty. Brakuje mi również kalendarza i kilku programów do Office.

Na Q mam za to HDMI i Kodi, oraz możliwość dokonania tego co ma S w standardzie ale okrężną drogą. Do tego cały czas się zbieram z wirtualizacją jakiegoś systemu operacyjnego. Okazuje się ze na S w wkrótce będzie taka możliwość. Możliwe że jeśli S miałby HDMI i Kodi to w ogóle nie rozważał bym w przyszłości zakupu Q.
 
Rozmawiałem z znajomym i mówiłem mu że niestety musiałem zainstalować Plexa aby korzystać z filmów, ponieważ podstawowa aplikacja od Q nadal działa na Fleshu i nie ma kodeków. Okazuje się że oprogramowanie od S w standardzie ma to wszystko co ma Plex!

Jeśli chodzi o wideo to mam podłączonego NAS do TV po HDMI i tam mam zainstalowany Kodi z dodatkiem Plex Conector. Na Q mam zainstalowany Plex z dodatkiem Filmweb. Dzięki czemu stacjonarnie oglądam filmy po HDMI a zdalnie po Plex (na telefon zapłaciłem 20zł za aplikację). Jak rozmawiałem z znajomym to pytał się mnie po co mam takie machloje skoro u niego normalnie wszystko działa w standardzie, ba nawet sam mu napisy pobierał i nigdy się tym nie przejmował jakoś.

Dziś próbowałem udostępnić folder z zdjeciami. Jakie było moje zdziwienie że trzeba najpierw utworzyć galerię dopiero później udostępnić folder. Na S robi się to za pomocą dwóch naciśnięć myszy, bez żadnych problemów itp.

Jeśli chodzi o DS na Q używam aplikacji rTorrent, niestety podstawowa apikacja nie spełnia moich wymagań. O tym te rozmawiałem z znajomym i jak pokazywał, mu wszystko działa i również nie może na to narzekać.

Tak jak mówiłem, wszystko działa, ale wykorzystuje innych aplikacji niż tych co dał producent. Ponieważ dziś straciłem z 30 minut życia by udostępnić zdjęcia z wakacji, stwierdzam że Q powinien napisać swoje aplikacje całkowicie od nowa bo w porównaniu do S to jakiś żart i nieporozumienie.

Mi na Q przede wszystkim brakuje gotowego klienta do poczty mailowej. Na S po 15 minutach pracy masz klienta poczty. Brakuje mi również kalendarza i kilku programów do Office.

Na Q mam za to HDMI i Kodi, oraz możliwość dokonania tego co ma S w standardzie ale okrężną drogą. Do tego cały czas się zbieram z wirtualizacją jakiegoś systemu operacyjnego. Okazuje się ze na S w wkrótce będzie taka możliwość. Możliwe że jeśli S miałby HDMI i Kodi to w ogóle nie rozważał bym w przyszłości zakupu Q.
Widziałeś czego można się spodziewać na Q w 4.3.5?
Albo chociaż w 4.3.4?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
BTW: Obecnie QNAP ma 63% rynku jeśli chodzi o serwery NAS w Polsce. Pozostała część należy do S, Asustora i innych mniejszych graczy.
 
Nie widziałem ale jestem dobrej myśli. Q to dobry sprzęt i wierzę że podstawowe oprogramowanie się zmieni. Post napisałem po tym co musiałem zrobić aby udostępnić album, aż wszedłem na wersję demo oprogramowania od S i tam nie było problemów.

Największym atutem jest wsparcie np. Twoje.

Wracając do tematu. Proszę o więcej informacji z czym masz problem jeśli chodzi o proste rzeczy związane z filmami.
 
I co.. wróciłem z urlopu z myślą zakupu Q a tu taki post napisałeś, że znowu się zastanawiam... :/ :)
 
Jeśli chodzi o sprzęt wybrał bym Q. Jeśli chodzi o oprogramowanie już na samym NAS-ie, wybrałbym S.
Decyzja jest dość trudna, zwłaszcza na ostatnią ilość aktualizacji po których ludzie się skarżą.

Jeśli Q zabierze się za oprogramowanie które już posiada, byłby to najlepszy sprzęt na świecie. Mówię o oprogramowaniu w standardzie.

Jeśli ktoś lubi się bawić, to może uzyskać lepsze efekty niż na S oprogramowaniem niezależnym.

Jeśli ktoś chce mieć skrzynkę gdzie wyciągnie podłączy i działa wybrał bym S.

To moje prywatne zdanie.
 
Powtarzasz się. Mówie niech wezmie Q. Zresztą zaraz zrobimy premiere aplikacji Cinema28 (Cinema-To-Eight) co oznacza nową appke do sterowania:
- DLNA
- Bluetooth
- HDMI
- ... i jeszcze innych 5 wyjść.
 
Kup Q :) Bo ta dyskusja już zbyt długo trwa. I weź pod uwagę, że jeśli chodzi o support to S nie ma najmniejszego startu.
Największy dowcip jest takie że kolo pisze na forum Q, bo na Synkach wiatr zawiewa:

amedia.tenor.com_images_d098d042d6878b49a7b0815b25377402_tenor.gif
 
A to moje inne pytanie dot. w/w Jak wygląda sytuacja w przypadku aktualizacji oprogramowania? Czy tu 453a który ma 4.2 może liczyć na nowsze oprogramowanie? Bo tutaj już kompletnie nie wiem jak to wygląda.

Wychodzi nowy Qnap TS-453BT3 może to warto rozważyć jeszcze? Czy za dużo z tym się chrzanię ?:)
 
A to moje inne pytanie dot. w/w Jak wygląda sytuacja w przypadku aktualizacji oprogramowania? Czy tu 453a który ma 4.2 może liczyć na nowsze oprogramowanie? Bo tutaj już kompletnie nie wiem jak to wygląda.
Nie martw się o aktualizacje oprogramowania. TS-453 to stosunkowo nowe modele i planowane na nie jest nawet oprogramowanie 4.5 i 4.6, które premierę będzie miało w przyszłym roku.
Natomiast zaraz pojawi się firmware 4.3.4, który będzie miał kilka rzeczy z 4.3.5 (początkowo 4.5).
Oprogramowanie będzie aktualizowane co najmniej przez kolejne 2-3 lat.
Wychodzi nowy Qnap TS-453BT3 może to warto rozważyć jeszcze? Czy za dużo z tym się chrzanię ?:)
Stanowczo za dużo.
Z QNAP'em czeka Cię świetna zabawa i doświadczenie. Myśle, że warto już przestać się zastanawiać i po prostu kupić.
 
I co.. wróciłem z urlopu z myślą zakupu Q a tu taki post napisałeś, że znowu się zastanawiam... :/ :)


...i jak? ciągle się zbierasz? czy może odważyłeś się wskoczyć do .5 świadka NAS'ów? rozpocząłeś już swoją wspaniałą przygodę? kto jest jej towarzyszem? Q? S?

też tak się właśnie rozglądam za NAS'em... mamy w firmie kilka Q - więc mam qrna poważną mentalną rozterkę żeby qpić sobie Q do domu.... :))
na OpenNAS'a szkoda życia, eS to tajemnica, a Q...? jest oswojony i wiadomo gdzie leżą mielizny które należy omijać...
ale linia konsumencka softu to jednak inna bajka trochę - i to co parę tygodni temu Q zrobiło z klientami DLNA w QTS'ie pokazuje ich duży potencjał w zakresie robienia klientom pod górę
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Już jest do pobrania z QnapClub.

Wczoraj mnie naszła taka myśl. A co jeśli nie Q, nie S, tylko mini komputer?

Naszła mnie również myśl, a kij z tym wszystkim, Q jest super i nie zmienię go na S. Jeszcze niech poprawią tylko parę rzeczy zamiast dodawać ciągle nowe i w ogóle będzie to nieodzowny partner w moim mieszkaniu.

Zapewne to z powodu wsparcia z forum.
 
HA!
noooo ale skoro wymieniają Ce i eS i 251 (bez A) też istnieje... ???
 
eee - to raczej modele po przecinku a nie że cała seria

TS-x51x