Qnap z mozliwoscia upgradu procesora i Ramu

niestgreg

Entry Technician
Q Associate
27 Luty 2016
32
10
58
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam.

Obecenie jestem szczesliwym posiadaczem Ts 251+... maszynka super glownie uzywana do Rtorrenta i Plexa.
Wszysko chodzi swietanie do czasu kiedy zaczynam dzielic swoja Plex biblioteke z innymi uzytkownikaim (transcoding).. mam wersje 8GB ram wiec juz wiecej nie wycisne..
Pytanie mam dla bardziej technicznie doswiadczonych uzytkownikow jaki model Qnap kupic za w miare rozsądne pieniadze ktory ma mozliwosc zmiany procesora i ramu, dodam ze nie interesuje mnie NAS typu zrob go sam.

Pozdrawiam.
 
Model ts-470 nie jest juz produkowany i po zrobieniu krótkiego wyszukiwania nie jest on łatwo dostępny w modelach używanych. Czy z nowszych modeli jest jeszcze jakaś alternatywa w przystępnej cenie przystosowana do upgardu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To jeszcze mój model TVS-471
Ogólnie seria TS-X70 i TVS-X71 daje możliwość wymienić procesor.
I oczywiście najnowsza wersja X82
 
Dzięki za podpowiedz


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Podepnę się do tematu.
Planuję dla znajomego zakup i konfigurację mocniejszego zestawu QNAP-a.
Wybór padł na TVS-471-i3-4G i doposażenie go w 2x KVR16LS11/8.

I teraz pytania.:
Chciałbym jako pierwszy dysk na system i VR zastosować SSD, skłaniam się do zastosowania tego modelu Samsung 850 PRO 256GB 850 PRO 256GB SATA3 (MZ-7KE256BW) w Morele.net ,kości MLC, dobre oceny, czy to dobry wybór ?.
I drugie pytanie.: Jeśli zdecydowałbym się także na wymianę procka, jaki jest wybór, na co uważać ?.

Pozdrawiam.
 
Zakładam że i5 albo i7 będzie wyraźnie szybszy niż i3, chyba że jestem w błędzie ?.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Musisz napisać dokładnie do czego będziesz używał serwer to Ci powiemy czy jest sens wymieniać procesor. Inna sprawa, że i3 daję radę. :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Chodzi przede wszystkim o wirtualizację którejś wersji Windowsa, 7 , 8.1 albo 10, praca często zdalna, łącze światłowodowe 1G/1G. Reszta zadań nie będzie dla niego poważnym wyzwaniem (serwer TwonkyMedia, SMB, FTP).