[QPKG xDove] Uebimiau Webmail i polskie litery

Marquiz

Passing Basics
Beginner
5 Czerwiec 2009
27
0
1
44
Mam jeden problem z xDove, a konkretnie z jego interfejsem www "Uebimiau Webmail".
Mianowicie jeśli w temacie lub nazwie nadawcy znajdują się polskie krzaki e-mail nie otwiera się.

Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?
 
Cześć,
Tworzenie plików dla nowych języków, w celu spolszczenia interfejsu Uebimiau jest opisane na http://tdah.us/pun/viewtopic.php?id=10. Po ustawieniu strony 8859-1 czyli Latin-2 wszystko działa poprawnie. Również maile, które posiadają w temacie polskie znaki nie powodują problemów z wyświetlaniem. Pozdrawiam
 
Dzięki za link, to udało mi się rozwiązać wcześniej drogą dedukcji i spolszczyłem sobie pliki. Może nie do końca jasno wyraziłem się o co mi chodzi. Ja osobiście nie mam problemów z otwieraniem poczty z polskimi znakami, zatem pozostaję przy UTF-8. Pytanie mam takie, czy ten skrypt umie obsługiwać polskie znaki?
Często gęsto muszę skorzystać z poczty poza komputerem na którym mam skonfigurowaną pocztę pod klientem i wówczas przydaje się strona www, ale w większości maili zamiast polskich znaków widoczne są krzaki.

Chciałbym ten problem wyeliminować.