Pomoc QRM+ konfiguracja

przemolowski

Entry Technician
Q Associate
23 Luty 2012
42
1
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak skonfigurować QRM+ tak aby mieć dostęp do pulpitu zdalnego komputera ale nie w sieci lokalnej tylko w dowolnej innej sieci?
Zainstalowałem QRMAgent na komputerze z windowsem wyszukałem również komputer w sieci poprzez QRM+ ( konkretne stałe IP komputera) chce je dodać i niestety mówi abym zainstalował QRMAgent na komputerze z windowsem a na nim jest zainstalowane i uruchomione.
Czy nie trzeba przekierować portu jakiegoś dodatkowo?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0569 Build 20180501
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Ad1. Doprecyzuje pytanie z tym pulpitem zdalnym. Bez VPN/tunelu między sieciami nie połączysz sie qrm za pomocą lokalnych IP.
Ad2. Jeśli nas i komp jest w tej samej sieci to sprawdź czy nie blokujesz qrmagenta na firewallu w windowsie.
 
Ad1. Wg instrukcji programu powinno się z poziomu interfejsu webowego Qnapa połączyć z pulpitem zdalnym komputera z windowsem ( niestety nie napisano czy w sieci lokalnej czy w ogóle).
Ad.2 Komp jest w innej sieci niż Qnap i ma stałe IP.
 
Podaj link do tej instrukcji :) pewnie coś przekręciłes. Sam qrm nie ma takiej funkcjonalności.
Qrm nie łączy się "sam z siebie" między różnymi sieciami. Musisz je sam połączyć (VPN, tunel, routing miedz dwoma podsieciami, itd) a dopiero potem połączyć usługę qrm między komputerami.
 
Pomoc nawet po polsku jest dostępna po zainstalowaniu QRM+ ale pod tym linkiem jest na pewno większość informacji jak odszukać urządzenie i dodać :
https://www.qnap.com/pl-pl/how-to/faq/qrm-plus
 
Instrukcja jest okej, zakłada jednak że komputery są w jednej sieci. Ty masz dwie. Jak umożliwisz ruch między nimi to wtedy qrm+ będzie działał.