Pomoc Qsirch kilka nowości od wersji 2.1.1

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
O tym że qsirch to bardzo fajna wyszukiwarka treści zawartych w plikach, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Miała jednak pewne ograniczenia, a czasem ich brak. Próbowałem wyszukać wszystkie pliki o rozszerzeniu img, ale zwracało mi tylko tę frazę znalezioną w plikach. Pewnego pięknego dnia wysłałem do supportu zapytanie, jak mam znaleźć za pomocą qsrich pliki o określonym rozszerzeniu. Po kilku miesiącach ciszy odpowiedziano mi, że od teraz mogę użyć:

extension:img
This should search for all files with img extension.


No nieźle - myślę sobie. Napisałem im więc, że skoro tak, to może by pójść dalej tym tokiem rozumowania i umożliwić także wyszukiwanie treści w plikach o określonej nazwie i rozszerzeniu (i parę jeszcze, ale pewnie tego nie zrobią). Odpowiedziano mi:

this is already included in the Qsirch 2.1.1, used as following

File name
name:xxx


Content
content:xxx

Powyższe potwierdza moją tezę, że im bardziej maltretuje się support, tym więcej można coś wskórać. Zachęcam do tego wszystkich tych, którym czegoś brakuje w funkcjonalności QTSa.
 
No faktycznie, wcześniej poprawili klienta qsync, co zbiegło się z moim wcześniejszym ticketem w tej sprawie. Ale myślę że nie byłem jedynym, któremu to przeszkadzało. To są ich flagowe dodatki do qnapa. Jeśli ktoś zgłasza usterkę i jest uzasadniona, to po prostu zrobili z tym co trzeba.
Tak chodzi mi po głowie klasyfikacja tego wątku. Ja ustawiłem na howto, bo na wiedza w mojej ocenie to nie zasługuje. Ale howto, czyli po naszemu co i jak, jak najbardziej. Przecież prosto od supportu qnapa przekazuję innym praktyczne wskazówki, jak lepiej wykorzystać dostępne oprogramowanie. Klasyfikacja przy piwie moim zdaniem jest adekwatna do spraw, które dotyczą NASa, ale są jakąś luźną rozmową. Tu pokazuję coś, co wcześniej nie było znane, a jest elementem jakiegoś samouczka. Dlatego też wydaje mi się, że howto bardziej tu pasuje. Ale kłócił się nie będę, zwisa mi to. Trochę tylko ucierpiało moje poczucie zdrowego rozsądku. No chyba że ktoś wykaże, że ewidentnie nie mam racji.