Pomoc Qsonarr vs libmediainfo

cavalier

Passing Basics
Beginner
2 Maj 2019
10
1
3
41
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Hej,

Po instalacji i konfiguracji QSonarra, prawie wszystko działa, ale jedna z kluczowych funkcji - niestety nie.
Chodzi o rozpoznawanie pobranych plików i przesuwanie ich do odopowiednich folderów - problemem jest brak (przynajmniej wg Qsonarra) pliku libmediainfo.so.0. Próbowałem już naprawdę mnóstwa sposobów i rad, które znalazłem na forach, ale na razie nic nie zadziałało :-(
Nie rozumiem dlaczego qsonarr 'twierdzi', ze pliku nie ma, podczas gdy plik jest i znajduje się w folderze (/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/QSonarr) - wprawdzie go tam nie było, ale skopiowałem go z folderu "lib" w folderze "QMono" (wraz z plikami .so oraz .so.0.0.0).
Czy macie może jakiś pomysł/radę, co można z tym zrobić i w jaki sposób umożliwić prawidłowe i pełne działanie QSonarr'a?

Wersja Qsonarr: 2.0.0.5163
Wersja Qmono: 5.12.0.266
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0923 Build 20190425
Model serwera: QNAP TS-128A

Przykładowy wycinek z logów:

Kod:
19-5-3 17:06:49.0|Error|DetectSample|Failed to get runtime from the file, make sure mediainfo is available
19-5-3 17:06:49.0|Error|VideoFileInfoReader|mediainfo is required but was not found

[v2.0.0.5322] System.DllNotFoundException: libmediainfo.so.0
  at (wrapper managed-to-native) NzbDrone.Core.MediaFiles.MediaInfo.MediaInfo.MediaInfo_New()
  at NzbDrone.Core.MediaFiles.MediaInfo.MediaInfo..ctor () [0x00006] in <6a3dcbc5b3c2463890627fff9fca65cd>:0
  at NzbDrone.Core.MediaFiles.MediaInfo.VideoFileInfoReader.GetMediaInfo (System.String filename) [0x00021] in <6a3dcbc5b3c2463890627fff9fca65cd>:0
 
sprawdz czy masz mediainfo w alternatywnym repo:
Qnapclub Store: Entware-ng
a pozniej w ssh
Bash:
opkg update
opkg list | grep mediainfo

upload_2019-5-4_11-56-30.png


jak masz to zainstaluj
Bash:
opkg install mediainfo

upload_2019-5-4_11-57-43.png


i sprawdz czy dziala w cli

upload_2019-5-4_11-58-17.png


na koniec zrestartuj QSonarr'a
 
Przy próbie instalacji wspomnianego Entware-ng, otrzymuję komunikat o Unknown CPU Architecture.
Mam zainstalowane Entware-std, ale komenda opkg (z jakimkolwiek parametrem) zwraca błąd "Command not found" :(
 
Udało mi się przeinstalować Entware-std i zainstalować mediainfo. Niestety w samym QSonarr bez zmian. Cały czas jest informacja, że brakuje mu tego libmediainfo.so.0 :/
W jaki sposób można sprawdzić, czy mediainfo działa jak należy? Czy w ogóle mediainfo ma faktycznie jakiś związek z libmediainfo?
 
Kurcze, w filebot mam pliki i dzial od wersji

$ filebot -version
FileBot 4.8.6 (r6559) / LibericaJDK Runtime Environment 12.0.1-BellSoft / Linux 4.2.8 (aarch64)

ale probowalem na wszystkie sposoby kopiowac linki robic ale nic z tego. Kilka dni juz czytalem w sieci o tym problemie i nie ma zadnych rozwiazan dla aarch64 pliki ktore posiadam po instalce filebota to:

/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/filebot/lib/aarch64
libjnidispatch.so
libmediainfo.so
libz.so
libzen.so

nie mam pomyslu jak to odpalic...
 
Zainstalowalem i nadal to samo :(

"MediaInfo Library could not be loaded libmediainfo.so.0" i dupa.

Linkowanie tez nie pomogło - ale może @pigers podeślij proszę linka do tego wątku na Reddicie - spróbuję jeszcze raz.

@lukjod - Czy, poza instalacją tego MediaInfoShared, cos jeszcze zrobiles, ze zaczelo Ci to dzialac?
 
Czy restartowales sonarr i radarr, czy uzyles wersji shared bo sac2cwersje mediainfo.
Mi rudzylobz kopyta, teraz doinstalowalem jackett i sciaga jak zloto z ponad 20 darmowych serwisów torrent

U mnie jeszcze byl problem ze qmono bylo zainstalowane po sonarr i radar i musialem zmienic kolejnosc w pliku qpkq.config zeby serwis qmono i climediashared uruchamial sie jako pierwszy po restarcie serwera
 
@pigers
U mnie nie ma w ogole folderu /usr/lib64/.
Jest za to:
/usr/lib/ /lib /lib64
Ten ostatni jest linkiem do /lib.

Czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić gdzie sonarr szuka tego pliku?

@lukjod
Cały qnap zrestartowałem, a ze uzywam SortMyQPKGs, to widzę, że zarówno mono jak i MediaInfoShared (18.12 - tą wersję zainstalowalem) są uruchamiane przed QSonarrem jak i radarrem.