Pomoc Qsync błąd synchronizacji dysku bitlocker

szczota6

Passing Basics
Beginner
21 Marzec 2016
24
2
3
38
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Hej.

Dwie sprawy.
Pierwsza najważniejsza. Chce synchronizować cały dysk twardy przez Qsync. Niestety wywala mi błąd ze nie jest wspierane.
Podejrzewam ze problem jest w tym ze dysk jest szyfrowany bitlockerem.
Chce to synchronizować na wolumin nieszyfrowany (wiem głupie).
Pytanie zasadnicze czy jak wolumin na NAS będę miał szyfrowany to będzie możliwość synchronizacji czy po prostu Qsync ma problemy z partycjami szyfrowanymi (oczywiście synchronizacja ma przebiegać po odszyfrowaniu).
Z PC pozbyłem się dysków HDD i zostały SSD same. Sami wiecie jak SSD umiera i dlatego chce mieć kopie z automatu.
Drugie pytanie.
Obecnie jest jeden dysk 1TB nieszyfrowany w NAS. Będę dokładać jeszcze dysk 4TB.
Teraz pytanie czy jest możliwość zrobienia RAID 1 przy takiej konfiguracji z 1TB pojemności a reszta normalnie?
Na kontrolera Intela jak robiłem RAID to miałem pełna dowolność
Najchętniej bym wszystko szyfrował na NAS ale niestety wydajność tego staruszka już nie powala i po prostu kluczowe dane leciały by na wolumin 1TB w RAID 1 a reszta na pozostałe miejsce.
Najlepiej jakbym miał możliwość wyboru co ma być szyfrowane na NAS

Po prostu taki wymóg bo już miałem doczyniena z agencjami trzy literowymi co prawda jako świadek nieoficjalny (chwała im za to, że nie bawią się w procedury) ale wole mieć od tego czasu wszystko szyfrowane, poniekąd trzymam czasami dane firmowe i tutaj znowu RODO

PS jako ciekawostka to mi przyznali w centrali, że jeśli dyski szyfrowane na qnapie to nawet nie ma sensu go zabierać w celu zgrywania danych. Byłem osobiście jak główny z Urzędu Celnego dzwonił w tej sprawie. Jeszcze było dwóch informatyków i każdy z innego działu.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0663
Model serwera: QNAP TS-219P
 
Pierwsza najważniejsza. Chce synchronizować cały dysk twardy przez Qsync. Niestety wywala mi błąd ze nie jest wspierane.

Bezpłatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych urządzeń końcowych, serwerów i komputerów stacjonarnych z systemem Windows — Veeam Agent dla Windows - nie marnuj życia na QSync !

Obecnie jest jeden dysk 1TB nieszyfrowany w NAS. Będę dokładać jeszcze dysk 4TB.
Teraz pytanie czy jest możliwość zrobienia RAID 1 przy takiej konfiguracji z 1TB pojemności a reszta normalnie?
Nie, tracisz 3 TB.

Najlepiej jakbym miał możliwość wyboru co ma być szyfrowane na NAS
Możesz szyfrować wolumen albo udział (sprawdz w dokumentacji ..).

PS: Ten nas to zabytek - pozbieraj pln na coś na intelu ... zostanie Ci dużo więcej włosów na głowie ;) Wiem bo sam sprzedałem 219P+ i zamieniłem na 453PRO.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bitlocker