Pomoc Qsync - dostęp zewnętrzny z innych sieci niż lokalna

Suchjy

Entry Technician
Q Associate
23 Listopad 2017
61
1
8
32
QNAP
null
Ethernet
null
Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20210217
Model serwera: QNAP TS-435Be

Cześć,

Ma skonfigurowanego Qsynca, wszystko działa OK, ale tylko w sieci lokalnej. W innej sieci odcina mi dostęp do synchronizacji / nie łączy się.

W jaki sposób należy skonfigurować Qsynca / Qnapa, aby ta synchronizacja możliwa była również z zewnątrz? Jest gdzieś do tego instrukcja :)?
 
How to use Qsync to synchronize files between the NAS and my other devices?
przez myQNAPcloud działa.

upload_2021-3-3_12-0-45.png
 
Cześć, chodzi mi o dostęp dla wielu osób i stała pracę zdalną.

"działa przez myQNAPcloud" masz na myśli, że przez działa przez przeglądarkę, czy w qsync trzeba wklepać ten adres i samo sobie wybiera czy łaczyć się lokalnie czy przez myqnapcloud?

Konkretniej chodzi mi o rozwiązanie dla stałej pracy zdalnej dla wielu osób i pracą na plikach z QNAP'a.

Z tego co się orientuję to obsługa przez QNAPcloud jest tylko przez przeglądarkę, więc pewnie będzie to niewygodne w takiej 8 godzinnej pracy. No chyba, że się mylę i w QNAPcloud można takich użytkowników pozakładać i wpiąć ich też jakość w Qsync?

Z tego co ustaliłem, to do takiego rozwiązania trzeba łączyć się przez QNAP VPN, czy dobrze myślę, że konfiguracja (
Link: https://www.youtube.com/watch?v=eCHfEGVautg
) jest tutaj odpowiednim krokiem?
Ok, nie doczytał mi sie zrzut :). Powiedz mi prosze czy w takim wypadku ustaieniach qnapcloud ustawienie serwera jako Prywatny coś przeszkadza?

Czy lepiej działać tak, czy lepiej przez VPN?
 
Na co dzień nie używam Qsynca ale robiłem testy, działa zarówno przez VPN jak i przez myqnapcloud.
Jeśli w miejscu gdzie stoi QNAP masz publiczny adres IP to postaw serwer VPN. Wtedy QSync będzie widział QNAPa po lokalnym adresie IP.
Jak nie masz publicznego adresu IP, albo nie chcesz używać VPN to możesz skorzystać z myqnapcloud. Wtedy po stronie klienta Qsync np. na Windowsie, dodajesz serwer nie lokalnie a własnie po adresie myqnapcloud i wtedy działa. A jak ten komputer wepniesz lokalnie w sieć z QNAPem (albo przez VPN albo po prostu fizycznie) to wtedy łączy się lokalnie po LANie.
UWAGA: dla Windowsa 7 aby to działało to na QNAPie w panelu sterowania należy ustawić kompatybilność wersji TSL na 1.0 (wybranie opcji 1.1 lub 1.2 powoduje, że nie da się połączyć po SSL). Na Windows 10 (podobno) można wybrać opcję 1.1 lub 1.2 - ale tego nie sprawdzałem, mam kompy tylko z win7.
 
A jak to ustawiasz? Bo jak wpisuje qnapcloud to pomimo ze przelaczam sie na lan to dalej mi sie laczy tylko po qlinku :)?
Hmm, teraz wykrylem po IP i w adres serwera mam podany IP lokalny + myQNAP. To rozumiem, że tak ma to wyglądać i się samo przełącza :)?
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-03-4 o 10.03.33.png
    Zrzut ekranu 2021-03-4 o 10.03.33.png
    189,1 KB · Wyświetleń: 51
U mnie jak jestem podłączony z poza sieci lokalnej to stan połączenia jest Podłączony-SSL (WAN) i po prawej stronie gdzie jest adres serwera mam publiczny adres IP lokalizacji gdzie stoi QNAP.
Natomiast jak podłączę się najpierw przez VPN i potem odpalę Qsynca to stan połączenia jest Podłączony-SSL (LAN) a po prawej stronie wyświetla się lokalny adres serwera QNAP (czyli u mnie 192.168....).
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak połączyć się lokalnie z qnap
  2. Qsync konfiguracją
  3. myqnapcloud dostęp użytkowników