Pomoc .Qsync - kasowanie folderów i plików

kapustowicz

Passing Basics
Beginner
16 Marzec 2015
26
5
3
Wrocław
QNAP
TS-x53
Ethernet
100 Mbps
Cześć:


Qsync - tworzy w /home użytkownika folder .home.
Z poziomu NAS mogę jedynie kopiować pliki i foldery, który tam się znajdują. Natomiast ja potrzebuję coś skasować (chodzi o to że wcześniej synchronizowałem pliki z ustawieniem nie kasuj plików z NAS. Teraz widzę, że po przeniesieniu plików do innego folderu w folderze Qsync zostały mi stare foldery).
Dodatkowo mam foldery z danymi po 10GB, których chciałbym się pozbyć bez konieczności wcześniejszego ich pobierania na laptop, bo obecnie dany folder .Qsync nie jest zsynchronizowany z żadnym komputerem.
 
Faktycznie jak się zaloguję jako właściciel to mogę.
Gdzie mogę znaleźć opcję, o której mówisz? W ustawieniach Qsync nie widzę.
Inne pliki jako administrator mogę modyfikować w home wszystkich użytkowaników.
 
Niby mam dostęp, a nie mam.
Firmware 4.1.3
jestem zalogowany jako admin
 

Załączniki

  • 20150406105245.jpg
    20150406105245.jpg
    66,1 KB · Wyświetleń: 52
  • 20150406105309.jpg
    20150406105309.jpg
    69,2 KB · Wyświetleń: 46
Bardzo dziękuję.
Niestety mimo wstępnego entuzjazmu problem pozostał nierozwiązany. Nadal nie mogę usunąć folderu ani plików z .Qsync
Panel sterowania -> Foldery współdzielone -> Zaawansowane prawa dostępu -> Włącz zaawansowane prawa folderu - ZROBIONE, system już wczoraj zmienił w 100% zasobów sposób przydzielania uprawnień.
Jestem zalogowany jako admin i admin ma RW.
 

Załączniki

  • problem.png
    problem.png
    21,5 KB · Wyświetleń: 40
potwierdzam, że pomimo nadania praw użytkownikowi ADMIN - RW, nie może on skasować nic z Folderu innego użytkownika. Tylko użytkownik który doda może sam usunąć. Na załączniku - zalogowany jako ADMIN. i jako ADMIN nie może zrobić nic innego jak tylko KOPIUJ. Jak to zmienić?
 

Załączniki

  • Screenshot; 09-06-15 17;58;23001.jpg
    Screenshot; 09-06-15 17;58;23001.jpg
    95,7 KB · Wyświetleń: 41
pigers dzieki za odpowiedź, ale mógłbyś troche jaśniej ? Jestem początkujący i troche mało wiem, zatem loguje się putty do Qnap, wpisuje login haslo admina i ... (nie wiem jak z tej komendy skorzystać, żeby zadziałało :/) ?