Pomoc Qsync - pliki *.tmp - bałagan na dysku

Krr

Nowy użytkownik
Noobie
11 Czerwiec 2021
2
1
3
www.fotokrr.pl
QNAP
null
Ethernet
10 Mbps
To mój pierwszy post na tym zacnym forum więc witam i pozdrawiam wszystkich.

NAS posiadam od nieco ponad tygodnia. Ustawiłem synchronizację, działa ale ...
Pracuje w Photoshopie i obrabiam w spore ilości plików (psd 150 MB to norma, są i sporo większe)
W czasie synchronizacji z serwerem praktycznie do każdego pliku tworzony jest plik *.tmp o rozmiarze „0” tych plików tmp potrafi całkiem sporo powstać.

Pytanie dlaczego te pliki *.tmp powstają i co mogę zrobić aby nie powstawały ?

Sprawa następna, gdy z dysku lokalnego usunę foldery (z plikami), po jakimś czasie foldery powracają, ale puste (bez plików).

Co mogę zrobić aby puste foldery nie powstawały ?

Podejrzewam, że sprawę mogła by załatwić synchronizacja jednokierunkowa, ale chyba (w odróżnieniu od androida) nie ma takiej opcji, lub nie wiem jak ją ustawić. ?

Jeśli ma to znaczenie to:

Tryb oszczędzania miejsca mam wyłączony.
W Qsync Central - tryb dostosowania przez użytkownika - włączony
... nie usuwaj żadnych plików z NAS - włączone.

QT-230 - 4.5.3.1697

W Qsync bardzo pasuje mi kontrola wersji, i chciał bym przy tym programie zostać.


Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
Pliki tmp są ukryte?
Może to kwestia ustawienia w PSie? Masz może jakąś opcję włączoną do zapisywania?
Ja mam milion plików i nie robi mi się nic takiego.
Ale opcję nie usuwaj żadnych plików z NAS - mam wyłączoną.
Synchronizacja dwukierunkowa.
 
Dziękuję za odpowiedź.
W PS wszystko mam ustawione typowo i nie mam pomysłu co może mieć wpływ na na powstawanie plików tmp.
Pliki tmp nie są ukryte.

Z tworzeniem pustych katalogów poradziłem sobie o tyle, że pomaga ścisłe pilnowanie aby nazwy folderów na NAS zgadzały się z folderami lokalnymi.

Lepsza by była synchronizacja jednokierunkowa, ale jest jak jest.
 
Pracuje w Photoshopie i obrabiam w spore ilości plików (psd 150 MB to norma, są i sporo większe)
W czasie synchronizacji z serwerem praktycznie do każdego pliku tworzony jest plik *.tmp o rozmiarze „0” tych plików tmp potrafi całkiem sporo powstać.
no to zapytaj się PS .. czemu on tworzy te pliki tam ?
a że masz wyłączone kasowanie plików w QSyncu .. zgadnij czemu nie znikają ?

3:)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. puste foldery po synchronizacji