Pomoc QSync + QNAP synchronizacja katalogów innego niż domyślne w katalogu /home

Victor_PL

Passing Basics
Beginner
4 Listopad 2017
11
3
3
44
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem QNAP.

Problem: QSync synchronizacja katalogu innego niż domyślny + QNAP synchronizacja z katalogiem innym niż domyślny w /home

Na serwerze mam katalog /home/katalog1/katalogNN
Na Windowsie mam katalog c:/Windows/Users/admin/Desktop/katalogNN

Zależy mi aby właśnie te katalogi "katalogNN" były ze sobą synchronizowane, bez przenoszenia do katalogu Qsync.

Otwierając w Windows program Qsync->Wyświetl sparowane foldery i zarządzaj nimi->Dodaj - nie mam możliwości wybrania tutaj katalogu /home, po prostu go nie ma,

Na serwerze QNAP włączyłem dostęp do katalogów w Qsync Central->foldery współdzielone - nie mogę włączyć do katalogów homes, po prostu jest nieaktywny.

Pomóżcie jak tego dokonać bo już głowa mi pęka, dodam że przed restarem całego systemu kiedyś już to uruchomiłem, jednak nie pamiętam co zrobiłem że to grało.



Dziękuję za wszystkie sugestie

Paweł



Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0370
Nazwa serwera: QNAP TS-453A
 
Dzieki za podpowiedz, i z pewnością to wykorzystam, na szybko utworzyłem niezależny katalog i nadałem mu uprawnienia tylko dla jednego użytkownika i teraz synchronizacja działa, szkoda wielka że QNAP nie dopuszcza do home.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. syncovery
  2. home i homes i qsync