Pomoc Qsync synchronizacja dysku

Nero

Entry Technician
Q Associate
10 Listopad 2016
57
7
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050 Build 20170104
Model serwera: QNAP TS-251C

Chciałbym zrobić sobie backup swojej laptopowej partycji z dokumentami na nasie.
W założeniach miało by to działać tak, że po zainstalowaniu Qsync program przerzuca sobie dane z identyczna strukturą katalogów na nas do folderu który nie jest z nikim współdzielony ani udostępniany. Fajnie gdyby synchronizacja przebiegała w miarę na bieżąco, a w przypadku wprowadzenia zmian w dokumentach na laptopie kopiowała je na nasa, pozostawiając np do 4 czy 6 poprzednich zapisanych wersji pliku ( tak żeby w razie czego można było do czegoś wrócić )
Wydaje mi się że większość z tych funkcji zapewnia Qsync, niestety nie mogę go zmusić do tego żeby synchronizował całą parycję bo wywala mi komunikat "Ten folder nie obsługuje synchronizacji".
Jedyne wyjście jakie znalazłem to wrzucenie wszystkich folderów do nowego głównego i synchronizacja go jako całości, niestety jest to troche nie wygodne bo wydłuża mi klikanie i scieżkę ;)

Może macie pomysl jak to obejsc albo zaproponujecie inny program do takich usług ??
 
A skonfigurowanie odpowiednio folderów profilu ?
:)

Ale, że co ?? :) To dla mnie nowości wiec wybacz ze nie kumam :)
Kurcze ktoreś z nas jest upośledzone i mam nadzieje ze to jednak Qsync :)

Chcę żeby program synchronizował ze soba następujące ścieżki

NAS/Laptop
/pawel backup/ z d:// - ( czyli cała partycja ) nie idzie bo "Ten folder nie obsługuje synchronizacji".

Ok no to ręcznie i łopatologicznie folder po folderze
/pawel backup/akwarium z d:/akwarium
/pawel backup/samochody z d:/ samochody

Też nie idzie
Tworze w filestation dataVol1/pawel backup a w pawel backup folder akwarium i samochody

W Qsync na Qnap włączam folder współdzielony pawel backup. W file station w pawel backup tworze folder akwarium i samochody i dalej nic
W pary folderow zarzadzania mogę wskazać tylko synchronizację /pawel backup/ z np akwarium na laptopie i na tym wyczerpuje się współdzielony folder na nas

Przeczytałem poradnik ze strony qnap
Jak używać Qsync do synchronizacji plików na komputerach i serwerze NAS? :: Storage、File access ::NAS :: QNAP
ale nigdzie nie widze jak zrobic synchronizację z taką strukturą folderów jak sobie wymyslilem

Tu chyba ktoś miał podobny problem ale niestety nie kumam co to sa lacza symboliczne i jak sie je tworzy
 
Witam
Czy udało się rozwiązać dany problem bo też chciałbym wykonywać kopię 1 partycji i niestety nie mogę skonfigurować danej opcji?
 
Nas traktuje jako kopię bezpieczeństwa danych i najbardziej zależałoby mi na określenie kilku folderów które miałyby być kopiowalne w określonych przedziałach czasowych czyli np 3 foldery raz na tydzień a 2 raz dziennie. Czy jest możliwość tworzenia takich synchronizacji ? W jaki sposób można zsynchronizować podfoldery z odpowiednimi folderami z dysku ? Z tego co widzę to tylko mogę zsynchronizować główny folder do folderu z dysku.
 
Chciałbym zrobić sobie backup swojej laptopowej partycji z dokumentami na nasie.

Jak chcesz mieć backup z prawdziwego zdarzenia (czytaj przyrostowe lub dyferencyjne) to tylko z komercyjnymi aplikacjami
Masz tu mały przeglądzik dostępnych rozwiązań:

widełki między 30 a 100 euro

GoodSync 10 for Windows - tylko zwykła synchronizacja plików - 30 ojro
Buy GoodSync

Syncovery - polecam - jest klasą sam w sobie niestety dla początkujących jest dość trudny w obsłudze i konfiguracji i jest bez możliwości kopiowania baz danych mysql - ale cena dobra - około 50 ojro
cennik: Purchasing Syncovery Licenses

KLS Backup 2015 - dużo funkcji i jest łatwiejszy - w tej cenie bez możliwości kopiowania baz danych mysql - cena 58 ojro
KLS Backup 2015 - Feature Matrix

Uranium Backup - 80 ojro - w tej cenie bez możliwości kopiowania baz danych mysql
Purchase Uranium Backup, it's cheap and powerful | Uranium Backup

Handy Backup - 99 ojro - w tej cenie bez możliwości kopiowania baz danych mysql
Backup Software Comparison

Acronis Backup Advanced for PC - 99 euro
Best backup software for data protection and disaster recovery - Acronis

W powyższych przypadkach odpalasz backup z laptopa kiedy chcesz i łączysz się do nasa wysyłając tam pliki.
Można też na skryptach, które są za friko (ale tylko full kopia za każdym razem), wtedy na laptopie stawiasz serwer ftp, tworzysz użytkownika i nadajesz mu uprawnienia do folderu który ma zostać skopiowany, na nasie odpalasz skrypt, który łączy się po FTP z laptopem czy innym komputerem w domu i pobiera na nasa pliki a potem je kompresuje... Łap skrypt: Skrypt do wykonywania kopii zapasowych (mariaDB+pliki web+photo+svn+dss+konfiguracja nas)

----------------
ze wszystkich z listy skłaniał bym się w kierunku KLS
 
  • Lubię to
Reakcje: Nero
z darmowych apek polecam:

ma ograniczenie do jednego "job'a" i zapisuje backupy do pliku, ale mozna wskazac duzo wybranych katalogow do zabezpieczenia


ja osobiscie uzywam obu, veeamem robie backup wybranych katalogow desktopa do pliku, ktory potem jest SyncBackFree przerzucany na NASa
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ten folder nie obsługuje synchronizacji
  2. syncovery
  3. podfoldery
  4. qsync partycja