Pomoc Qsync - synchronizacja kilku katalogów na smartfonie

maal1980

Nowy użytkownik
Noobie
10 Październik 2017
6
0
1
43
QNAP
TS-x35
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam na smartfonie zainstalowaną aplikację Qsync.
Chciałbym synchronizować dwa oddzielne katalogi DCIM oraz drugi timbs, oba katalogi znajdują w katalogu główny pamięci wewnętrznej smartfonu.
Nie mam problemu z ustawieniem synchronizacji jednego katalogu, jednak nie jestem w stanie synchronizować dwóch katalogów.
Przy okazji co powinienem zmienić w ustawieniach aby po usunięciu zdjęcia w telefonie, to zdjęcie nie zostało usunięte na nasie, aktualnie wygląda to tak.
Robię zdjęcie smartfonem, po kilku sekundach zdjęcie zostaję zsynchronizowane z NASem, usuwam zdjęcie ze smartfona, natomiast na nasie to zdjęcie trafia do kosza.
Chciałbym aby to wyglądało w następujący sposób robię zdjęcie smartfonem, po kilku sekundach zdjęcie zostaję zsynchronizowane z NASem, usuwam zdjęcie ze smartfona, natomiast na nasie to zdjęcie nie trafia do kosza (zostaję nadal w katalogu użytkownika "Mobile")

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build
Model serwera: QNAP TS-231O=P
 
Da się to zrobić Qsync.

Chcoiaż jeśli chcesz synchronizacje zdjęć plus jeden katalog to możesz to łatwo zrobić w FilesStation. Wskazujesz że chcesz kopie wszystkich zdjęć a oprócz tego aby robić się beckUp katalogu z komórki w wybranym przez Ciebie miejscu na NAS. Dane z katalogu nei znikną jeśli usuniesz go z telefonu.

Qsync daje więcej opcji np. jak to zauważyłeś kopie lustrzaną, tzn. ze jeśli plik zniknie z telefonu to i zniknie z NAS, ale możesz to przestawić aby było tylko kopia w jedna stronę.
 
@_Floyd
Skoro da się to zrobić w Qsync to w jaki sposób mogę to zrobić, zaznaczam że chodzi o smartfona, a nie o komputer.
upload_2017-11-22_17-47-28.png

PS.
Na komputerze wiem jak to zrobić.
 
W ustawieniach Qsynka Masz tą opcję w QTS na NAS. Jutro jak będę przy kompie to sprawdzę gdzie to jest.
Jednak muszę Cię przeprosić. Przypomniałem sobie że miałem dokładnie ten sam problem co Ty i przeszedłem na FS.
 
  • Sad
Reakcje: husky10
@_Floyd

Dziękuję za informację, wygląda na to że qfile spełni moje wymagania :)
Mam tylko pytanie w jaki sposób można przekazać automatycznie istniejące zdjęcia/filmy, nowe zdjęcia które wykonuję są przekazywane prawidłowo do odpowiednich katalogów, jeżeli katalogów nie ma to są one automatycznie tworzone, pomijam ręczne przesyłanie plików bo to wiem jak zrobić, chodzi o to co wybrać w aplikacji qsync, aby wyszukała wszystkie zdjęcia/filmy na smartfonie i przesłała je na nasa.