Pomoc Qsync - synchronizacja plików - bez pobierania

XERA

Passing Basics
Beginner
12 Listopad 2016
15
0
1
52
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Poszukuje pomocy bo czytałem że jest to możliwe ale nigdzie mogę znależź odpowiedzialnych za to ustawień.

Zatem w skrócie - wyobraźmy sobie konfigurację NAS + komputer firmowy + komputer domowy + laptop.

Wszystko służy do pracy - projekty to pliki o sporej wadze. Zainstalowałem Qsync i w testach wychodzi to całkiem fajnie - czyli folder PROJEKTY gdzie są pliki z projektami mam jako zsynchronizowany z pozostałymi urządzeniami. Na nich jest oczywiście poinstalowany Qsync Klient.
Założenie jest takie że pracuje na kompie firmowym - wracam do domu - musze cos skończyć - kończe na domowym i jak jestem w pracy następnego dnia to wszystko mam na bieżąco ostatnie, aktualne wersje plików. (plus kopia bezpieczeństwa na NAS) Nie ma problemu - bo oba kompy mają duże dyski, maja potworzone foldery gdzie synchronizują sobie dane.

Ale do tego dochodzi laptop, którego zabieram na wyjazdy gdyby coś awaryjnie się działo. Tutaj wiadomo - mam mały dysk w porównaniu do kompów stacjonarnych. Chciałem więc aby tylko synchronizował listę plików i nie pobierał plików do urządzenia. Pobieram tylko pliki poszczególne w razie potrzeby.
Wg opisu Qsync jest to możliwe - ale gdzie się to ustawia???

Ktoś może poratuje informacją?

Pozdrawiam

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.4
Model serwera: QNAP TS-251+