Pomoc Qsync zaprzestał synchronizacji plików

macko

Nowy użytkownik
Noobie
9 Kwiecień 2016
10
0
1
46
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Cześć,

od tygodnia mam następujący problem. Qsync, który działął sprawnie i bez problemów, nagle zrezygnował ze wspólpracy. Wyświetla się informacja: Nieprawidłowy stan. Pliki nie synchronizują się.
Rzeczy podstawowe typu: Uruchomienie ponowne serwera, restart modemu, aktualizacje oprogramowanai mam za sobą. Będę zobowiązany za sugestie jak poradzić sobie z tym problemem.

macko

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901
Model serwera: QNAP TS-431
 
Witam,
czy nie zmieniałeś ostatnio jakiegoś hasła?
Coś takiego miałem i nie pamiętam dokładnie ale chyba wpisałem ponownie dane użytkownika na kompie z nową wersją Qsync i poszło albo może wyłączyłeś File Station. Mi przestało działać chyba około 19.08.2016.

Pozdrawiam
JK.1
 
Nie zmieniałem haseł. Qsync stracił łaczność 26.08.2016. Kilka dni później pojawiły się aktualizacje firmware'u Qnapa i qsynca, które zainstalowałem. Dalej nic. Pozdrawiam

M.
Cześć. Kontynuuję temat, bo dalej nie znalazłem rozwiązania. Przeinstalowałem Oprogramowanie Qsync Client wyłączyłem i włączyłem usługę Qsync na serwerze, wielokrotnie uruchamiałem ponownie serwer i dalej dostaję informacje z programu "nieprawidłowy stan" oraz "baza danych urządzenia została uszkodzona. Aby ją odbudować uruchom NAS ponownie".
Uruchamiam ponownie i nic. Jakieś sugestie?

M.
 
Poradziłeś sobie z tym problemem, pytam ponieważ mam podobny i nie mogę sobie z nim poradzić. Ciągle mam ten komunikat, ze baza danych została uszkodzona. Resetuję qnapa działa 1 dzień i znów to samo.
 
Przy komunikacie błędnej bazy pomogło mi:
  1. ssh login NAS

  2. /etc/init.d/qsyncsrv.sh stop

  3. mv /share/CACHEDEV1/.qbox/mysql/data /share/CACHEDEV1/.qbox/mysql/data_old

  4. /etc/init.d/qsyncsrv.sh start
 
  • Sad
Reakcje: grzenio

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. nieprawidłowy stan
  2. baz danych urządzenia została uszkodzona
  3. baza uszkodzona
  4. baza danych urządzenia została uszkodzona. Aby ją odbudować uruchom NAS ponownie
  5. baza danych qnap została uszkodzona
  6. Qsync zaprzestał synchronizacji plików