Recenzja QTS 4.4.1 1031

orzepka

Passing Basics
Beginner
4 Kwiecień 2019
23
12
3
48
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Nie wiem czy to dobry dział, jeżeli nie to z proszę o przeniesienie.
Nie wiem czy ktoś też jest takim ryzykantem jak ja, ale pokusiłem się o aktualizację do wersji Beta 4.4.1.
Było to jakiś miesiąc temu (może mniej), zaraz po aktualizacji zacząłem żałować tej decyzji, system wstawał chyba z godzinę,
Potem wszystko działało jak krew z nosa, niestety( albo stety) z braku czasu reinstalacja opóźniła się na tyle że była kolejna aktualizacja do wersji z tematu, niby jest o niebo lepiej, ale to dalej nie jest to co było na 4.3

Moje urządzenie to TS-453Be, 4 dyski w RAID5, 8GB Ram

Czy ktoś z Was testował nowego QTS'a i też ma wrażenie że to wszystko wolniej działa ?
Jeżeli wszystkim oprócz mnie działa normalnie to czy ktoś zna jakieś magiczne zaklęcia które u mnie również przywrócą szybkie działanie ?
 
Też mam 453Be 16GB Ram , poza dwoma niespodziewanymi rebootami, u mnie wszystko śmiga normalnie. Tyle, że mam system na 500 SSD, a reszta dysków jako pojedyńcze Volumeny. Na ostatniej beta wersji wszystko jest ok.
 
Może poczekam na finalną wersję i zobaczę jak to będzie działać, reinstal zawsze można zrobić ;-)
Mam pytanie w sprawie tych 16GB ram, z tego co wiem oficjalnie ten procek wspiera 8GB, jak to się zachowuje ? widzi normalnie te 16GB? czy trzeba jakieś kombinacje alpejskie robić że to działało ?
 
Nic nie robisz, wkładsz i działa :p
upload_2019-8-28_20-55-3.png
 
Możesz podać konkretny model tych pamięci, miałem problemy już na etapie 2x4GB, nie chciał się bootować, musiał być konkretny model, nie chciałbym tego przerabiać po raz kolejny jak się zdecyduję na 2x8GB :)
 
Zepsuli Hybrid Backup Sync. Obowiązkowy Qudedup przy wersjonowaniu.