Pomoc QVPN-Problem z polaczeniem/portami

rudy734

Zarejestrowany
Noobie
19 Marzec 2016
3
1
8
32
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witajcie

Mam problem z podlaczeniem się do QVPN(po konfiguracji qufirewall przez serwis qnapa i wymianie routera na Asus 1gigabitowy i switch) na ten moment QuFirewall jest wyłączony w routerze na czas próby, i włączone upn i dodane przekierowania portow(80 i 48680 plus port QVPN 443) czasami mam tak ze się zmieniaja porty z problem ze nie da się podłączyć przez myqnapcloud lub z przelacznikiem virtual switch o utraconym połączeniu.
Posiadam tez dns PiHole ale to tylko dns.

Czy wiecie w czym moze być jeszcze problem i jak to można rozwiązać???

Pozdrawiam
 
Do której usługi Qvpn nie możesz się podłączyć ? Którą masz skonfigurowaną
Qbelt, l2tp, openVPN, wireguard ?
Puszczasz port 443 to pewnie qbelt/wireguard. Ale napisz
Poza tym, oprócz portu/portów do Qvpn bym więcej zbędnych nie otwierał, tym bardziej, że wyłączyłeś Qufirewall.
W Qufirewall musisz dodać podsieć danego VPNa i jazda
 
Hejka

Zapomniałem dopisać chodzi o Qbelt,teraz włączyłem QuFirewall spowrotem(jesli chodzi o siec to tutaj mi serwis dodał wszystko i skonfigurował pod QuFirewall) teraz szukając jeszcze raz i sprawdzając wszystko po kolei chyba znalazłem problem w routerze(usunięty był port 443) ale i tak jeśli możecie napisać w skrócie co trzeba zrobić/sprawdzić ponownie jeśli faktycznie znalazłem ten problem jutro napisze i zamknę temat po prostu,jesli chodzi o porty to tak tylko ten jeden mam otwarty i nic wiecej :)

Pozdrawiam
 
Jeśli ponownie otworzyłeś port 443 i działa, to nie ma co się tu zbytnio rozpisywać. Bo byś musiał całe środowisko sieciowe opisać itp.
O ile nie masz podwójnego NATu, to tylko otwierasz dany port pod usługę i ją konfigurujesz na QNAP i przeważnie to tyle.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
No racja,dopiero teraz piszę bo te parę dni testowałem czy faktycznie dziala czy tez to za chwile przestanie
działać.
Wszystko działa bez problemu,wystarczyło wyłączyć i włączyć przekierowanie w routerze

Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wireguard
  2. qbelt