Pomoc QVPN - Qbelt Notorycznie rozłączanie po ok. 10 minutach na systemach MacOS

cavek

Passing Basics
Beginner
30 Czerwiec 2020
27
3
3
32
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
1 GbE
Witam,

Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić, a staję się na tyle uciążliwy bo coraz więcej użytkowników w firmie z systemem MacOS potrzebuje dostęp po VPN.

Protokół Qbelt skonfigurowany i działa, komputery/laptopy macos łącza się z serwerem lecz czasem po 10 minutach czasem wcześniej lecz ten czas zwykle nie przekracza 10-12 minut i automatycznie się rozłącza, pokazuje się komunikat że wystąpił błąd i VPN został rozłączony. Jest to na tyle uciążliwe że mimo ustawionego ponownego nawiązywania połączenia, ono nie działa bo wyskakuję komunikat o błędzie i trzeba go zaakceptować by móc się ponownie połączyć. Przez ten błąd ponownie trzeba podłączać serwer/dysk sieciowy by mieć dostęp po smb/afp.

Nadmienię iż na systemach Windows wszystko działa bez problemu, komputery wiszą podłączone nawet po 24h jeśli ktoś zapomni go wyłączyć.
W sieci lokalnej wszystko działa jak powinno i zarówno na mac jak i windows cały czas ma dostep.

Od czego zacząć rozwiązywanie problemu, od ustawień MacOS? za dużo się tam nie doszukałem ale niestety nie jestem "orłem" w konfiguracji i ustawieniach tego systemu.

Ktoś ma jakiś pomysł od czego zacząć diagnozowanie problemu?

PS. próbowałem zestawiać VPN po L2TP ale pojawiał się ten sam problem że na macOS wywalało po ok. 10 minutach - aktualnie VPN działa tylko na Qbelcie. Na początku jeszcze miałem uruchomiony PPTP i z tego co pamiętam to działało to troszkę lepiej ale było to tylko testowo - zrezygnowałem z tego ze względów bezpieczeństwa.

NAS TS-453BT3
Firmware 5.0.0.1870
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. PPTP