Pomoc QVR Pro i kamera zewn i wew

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Po przesiadce z TS-253 na TS-453 i "ogarnięciu" prawie wszystkiego związanego z kopiowaniem danych, chciałbym uruchomić niewielki bo składający się z dwóch kamer monitoring. Do tej pory nie miałem z takimi tematami nic wspólnego, poczytałem trochę to forum, ale oczywiście największy problem to jaką kamerę wybrać. Znam stronę Lista zgodności kamer IP z aplikacją QVR Pro - QNAP ale tam jest tak dużo modeli, że ciężko na tej podstawie coś wybrać. Liczę na to, że ktoś z Was poleci jakieś konkretne rozwiązania które ma np. u siebie.
Zapewne niektórzy napiszą, żeby kupić rejestrator itd, ale w tej chwili chcę to zrobić na QNAPie. Więc pytam:
1. Jaka kamera wewnętrzna, służąca do podglądania pokoju dzieci? Musi mieć możliwość nasłuchiwania co się tam dzieje, ale audio w drugą stronę (czyli ja mówiący do kamery) już niekoniecznie. Raczej nie musi być ruchoma, bo umieszczenie jej w rogu zapewni widok na cały pokój. Wymagane też jest nagrywanie w nocy (tzn. taka jakość, żeby jednak było coś widać).
Chciałbym raczej coś po wifi żeby już nie ciągnąć kabla LAN np. na szafe czy gdzieś pod sufit.
2. Za chwilę przed moim blokiem rusza budowa kolejnych stacji metra w Warszawie. Kiedyś sobie wymyśliłem, że fajnie by było na balkonie zamocować jakąś kamerkę która będzie dawała podgląd na żywo, ale również robiła co jakiś czas zdjęcia i wrzucała je na QNAPa (z których potem można zrobić jakiś fajny filmik, czyli time laps). Kamera będzie na pewno pod dachem, ale narażona na wysokie temperatury i dużą wilgotność (bezpośredni opad deszczu raczej nie jest możliwy).
Ponieważ i tak muszę pociągnąć zasilanie na balkon to kamera niekoniecznie musi być na wifi (ale oczywiście może).
3. Czy QVR Pro umożliwia jakiś streeming na żywo do internetu, w taki sposób abym mógł gdzieś publicznie wystawić link do podglądu widoku z tej kamerki zewnętrznej?

Raczej interesują mnie budżetowe kamerki za 200-300zł. Coś w takiej cenie da się kupić coś sensownego, co będzie działało dobrze z QVR Pro? Jeśli tak to jakie firmy i modele polecacie? Często w tematach pojawia się firma Hikvision oraz Dahua, a coś jeszcze warto brać pod uwagę?
 
Oj dobrze wiesz, że to nie chodzi o zastąpienie niani (bo takowej nie mam) bardziej o okazjonalny monitoring. Oczywiście jak się okaże, że tego typu kamerki kosztują 500 czy 1000zł to pewnie zrezygnuję, ale liczę na to, że za 200-300zł można kupić coś co w miarę dobrze zadziała.
 
na zewnątrz : DH-IPC-HFW1320S-W-0280B
w środku : KAMERA IP DAHUA IPC-C46P

Czy są zgodne z stacją kamer - nie mam pojęcia, na pewno mają ONVIFa , więc generalnie powinny banglać.
3. Czy QVR Pro umożliwia jakiś streeming na żywo do internetu, w taki sposób abym mógł gdzieś publicznie wystawić link do podglądu widoku z tej kamerki zewnętrznej?
Z tego co kojarzę to nie, ale ludzie mogą wiedzieć więcej.

Generalnie wifi = drożej niż kabel. Możesz o POE pomyśleć :p
 
podane modele kamer Dahua są z serii Consumer, niestety bez ingerencji w fw nie da się podłączyć do rejestratora w tym Qnap. Niby mają ONVIF ale nie da się nic konfigurować, nie są rozpoznawane, interfejsy sieciowe wycięte np web tylko soft producenta "Lechange".

Na forach znajdziesz opis bliźniaczych modeli z wyższych serii producenta i procedurę zmiany softu- ja odpuściłem i szukam dalej :)
 
Osobiście jedną z kamer mam Dahuy model IPC-HFW4431S. QVR Pro co prawda rozpoznaje po Onvif, ale jak wybierzesz ręcznie producenta Dahua oraz właściwy model to bez problemu QVR PRO gada z ta kamerą. Czy po Onvif czy Dachua - konfiguruje się wszystko bez problemu (wiele strumieni, parametry, ruch, obszary etc.)
 
Dzięki za wszystkie komentarze. Niestety IPC-HFW4431S kosztuje sporo a chciałem to tanim kosztem zrobić:) Szkoda, że kamerki wskazane przez pigersa nie będą działały, bo cena była przystępna.
No nic, szukam dalej i czekam jeszcze na inne komentarze, może ktoś podeśle jakiś tani, działający model:)
 
model IPC-HFW4431S.
Ten model jest na liście kompatybilnych kamer więc na 100% musi działać. Ale tak jak piszesz, trzeba po prostu kupić jakąś z onvif i sprawdzić czy zadziała.
Grzebię dalej w temacie, szukam i już sam nie wiem co kupić. Na liście kompatybilnych kamerek jest np.
IPC-A46, IPC-A46G i IPC-A46Z. Ale wszystkie które znajduje do kupienia w necie to model IPC-A46P (czyli z literką P). Tak samo dla innych modeli (np. na liście K46 a w sklepach K46P). Ktoś wie co oznacza to P w nazwie? Czy takie kamerki będą działały?
podane modele kamer Dahua są z serii Consumer, niestety bez ingerencji w fw nie da się podłączyć do rejestratora w tym Qnap. Niby mają ONVIF ale nie da się nic konfigurować, nie są rozpoznawane, interfejsy sieciowe wycięte np web tylko soft producenta "Lechange".
No właśnie, przy opisach kamerek z serii Consumer jest nawet napisane, że kamery są dedykowane tylko do aplikacji Lechange. Dzisiaj byłem w sklepie z tego typu kamerkami (chciałem kupić IPC-C46) i właśnie sprzedawca nie był pewien czy to zadziała. Chociaż teoretycznie IPC-C46 jest na liście kompatybilnych kamer, więc teoretycznie powinno działać.
@mentis to o czym pisałeś to opierasz na swoich doświadczeniach? Miałeś może więc styczność właśnie z modelem IPC-C46? Zadziała czy nie?
Jeśli chodzi o zewnętrzną kamerkę to mogła by być ta IPC-HFW1320S-W - też jest na liście kompatybilnych kamer, ale czy zadziała?
 
Ostatnia , jaką odszukalem to zewnętrzna(takiej szukam) IPC-HFW1435S-W-0360B wraz z korespondencją z supportu. Model miał wsparcie ONVIF ale nie dało się tego wykorzystać bez zamiany fw, który odblokowałby web serwer kamery.

Widzę, że IPC-HFW1320S-W nawet oficjalnie na pl.dachua.com wspiera NAS. Nie znalazłem opisu, czy zapis ciągły czy tylko alerty.

Z drugiej strony znów natknąłem się na zapis na stronie sprzadawcy :
KAMERA IP DH-IPC-HFW1320SP-W- Wi-Fi, 3.0 Mpx 2.8 mm DA... - Kamery IP - Dahua Imou/Consumer - Delta

Może to kwestia literki P w modelu.
 
podane modele kamer Dahua są z serii Consumer, niestety bez ingerencji w fw nie da się podłączyć do rejestratora w tym Qnap. Niby mają ONVIF ale nie da się nic konfigurować, nie są rozpoznawane, interfejsy sieciowe wycięte np web tylko soft producenta "Lechange".
Powracam z tematem i mam dobrą wiadomość dla potencjalnych kupujących Dahua: kamerki z serii Consumer działają z QVR Pro. Nie potrzeba zmiany softu, nie trzeba nic kombinować. Zakupiłem dzisiaj kamerkę IPC-C26P (BTW: podobno "P" oznacza, że to kamerka na polski rynek, i to jest dokładnie to samo co bez "P") i robiłem następujące rzeczy:
- na telefonie z androidem zainstalowałem aplikację gDMSS Lite (wersja HD odwraca u mnie ekran i nie mam dostępnych wszystkich guzików przez co nie dało się ic zrobić)
- za pomocą tej apki dodałem urządzenie (skanując QR kod z kamerki) i skonfigurowałem połączenie kamery do lokalnej sieci wifi
- na routerze sprawdziłem jaki adres IP został przydzielony kamerce
- w QVP Pro automatyczne wyszukiwanie nic nie znalazło, ale dodałem kamerkę ręcznie, wybierając producenta, model, adres ip, login i hasło (domyślne to admin/admin) i wszystko zadziałało
- kamera oczywiście może nagrywać ciągle, jest podgląd online itd - wszystkie opcje w QVR Pro działają

Jak już kiedyś tu pisałem, rozmowa w sklepie sprzedającym te kamerki skończyła się tym, że sprzedawca nie był pewny czy zadziała (no bo nie ma web). Odpytałem też Dahua na fb, to skierowali mnie do pomocy technicznej. Tam dostałem jasną odpowiedź, że kamerki z serii Consumer działają tylko z apkami na telefon i nie da się ich nigdzie indziej (w tym do QNAPa) podłączyć. A jednak rzeczywistość okazała się (na szczęście) inna, tzn. wszystko działa.

Piszę tego posta aby na przyszłość osoby szukające tanich kamerek miały potwierdzenie, że wszystko działa. A skoro kamerka wewnętrzna u mnie już zakupiona, to jeszcze ją potestuję i będzie trzeba wybrać jakąś zewnętrzną - dam znać jak coś kupię:)
 
@apofis oczywiście, że pisałeś, ale odebrałem to bardziej "według mnie powinno działać" niż "na 100% będzie działało dla każdej kamery z serii Consumer".
Dodatkowo @mentis pisał, że dla Consumer trzeba zmieniać soft, co nie jest prawdą. Mój post miał po prostu na celu zostawienie tu śladu dla osób które w przyszłości będą szukać podobnego rozwiązania co ja, że na 100% kamera IPC-C26 (a więc i inne modele z serii Consumer) działają z QVR Pro.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kamera onvif
  2. imou
  3. Jaka kamera
  4. Monitoring
  5. jaka kamera onvif poe