Pomoc QVR VS-8124UPro+ jako serwer NAS

D

Deleted member AtelierBAHFP

Guest
Witam wszystkich,

Mam pewien problem do rozwiązania. Otóż powierzono mi zadanie przerobienia rejestratora QNAP QVR VS-8124UPro+ w pełnoprawny serwer NAS. Może ma ktoś z was jakiś pomysł lub miał taki przypadek?

Otóż firma kupiła rejestrator, ale okazało się, że nie współpracuje z tymi kamerami jakie zostały założone. W związku z tym trzeba było kupić drugi rejestrator, a ten został. Teraz funkcjonuje on jako serwer plików. Istnieje w nim udział sieciowy o nazwie MP4 gdzie chyba przechowywane są nagrania. Na niego wysyłamy pliki. Niestety nie można tworzyć nowych udziałów, ani nadawać uprawnień. A już nie mówię o serwerze FTP. Na tym oprogramowaniu nie dam rady tego zrobić. Próbowałem szukać gdzieś informacji na temat zmiany firmware na ten z TurboNAS, ale nic z tego. Jeśli ktoś wie jak to zrobić to byłoby fajnie. Ewentualnie zmieniłbym płytę główną, ale tu z kolei ciężko coś dobrać, bo to QNAP i nie wiem czy wszystko będzie pasowało.

Proszę was o jakieś porady.
 
krótko - nie - tam jest wycięta kupa oprogramowania - sprzedaj to po prostu!
 
Czyli nie ma sensu bawić się w zmianę oprogramowania. A co z sprzętem. Jestem w stanie zmieścić tam jakąś płytę główną? Mógłbym wykorzystać chociaż obudowę?
 
A nie można po prostu sie zastanowić nad instalacją Linuxa i niech działa to sobie jako zwykły system operacyjny? Swoją droga pewnie nie tani jest taki sprzęt.
 
instalacją Linuxa i niech działa to sobie jako zwykły system operacyjny?
jest instalacja Debiana pod modele ARM , nie widziałem instalki pod Intele (domyślam się kliku rzeczy związanych z tym), generalnie bez świadomości co się robi i co jest w QNAPie za sprzęt używany, to krótka droga do zbrickowania sobie sprzętu.

Swoją droga pewnie nie tani jest taki sprzęt.
jak to produkty spod logo Q ...

Generalnie polecam sprzedać w diabły i mieć spokój :)
 
Zgadzam się w 100% z Pigersem, że lepiej sprzedać QVR-a i za uzyskane pieniądze kupić porządnego Qnapa np. klasy TVS-871-i7-16g.
Jeżeli jednak nie jest to możliwe, to ja bym zaryzykował re-flash DOM . Płyta zdaje się jest taka sama jak w TS-879 Pro - i3-2120 i 512MB flash (DOM).
Firmware Recovery - QNAPedia
http://download.qnap.com/Storage/tsd/fullimage/QNAP_x86-based_NAS_DOM_reflash_guide_v2_DSL.pdf
Robiłem kiedyś taką zabawę z powodzeniem.
Z drugiej strony szkoda tych licencji na kamery.
Pozdrawiam
 
Zgadzam się w 100% z Pigersem, że lepiej sprzedać QVR-a i za uzyskane pieniądze kupić porządnego Qnapa np. klasy TVS-871-i7-16g.
Jeżeli jednak nie jest to możliwe, to ja bym zaryzykował re-flash DOM . Płyta zdaje się jest taka sama jak w TS-879 Pro - i3-2120 i 512MB flash (DOM).
Firmware Recovery - QNAPedia
http://download.qnap.com/Storage/tsd/fullimage/QNAP_x86-based_NAS_DOM_reflash_guide_v2_DSL.pdf
Robiłem kiedyś taką zabawę z powodzeniem.
Z drugiej strony szkoda tych licencji na kamery.
Pozdrawiam

Wiem, że tak byłoby najlepiej. Sprzedać rejestrator i mieć problem z głowy. Ale kto mi kupi teoretycznie nowego, a w praktyce używanego QNAP'a za 30 000 zł?
Krótko bo krótko. Chodził 3 miesiące. Jedna firma, która dostarcza nam sprzęt próbowała znaleźć kupca, ale nikt nie chciał. Każdy wolał kupić nowego. A mój szef na pewno nie puści tego według niego za pół darmo.

Instalacja Linuxa była by lepszym rozwiązaniem, tylko kwestia jest taka. Na pewno gwarancję stracę, ale czy ewentualnie będzie można przywrócić to poprzednie oprogramowanie od kamer to poprzedniego stanu?
 
Zainwestuj w DOM'a i spróbuj zainstalować innego na plycie. Ale watpie, ze ruszy, bo QNAP ma zabezpieczenie przed mozliwoscia wgrania softu i na płycie głównej w module GPIO i w BIOSie.
Czekaj.
Tak w ogóle zacznij od tego aby odpalić urządzenie z bootowalnego Linuxa na PenDrive USB.
Pendrive Universal USB Installer
64-bit Ubuntu Desktop Live ISO

Jak już odpalisz takiego Linuxa z konsoli zrób kopie DOM'a.
Z terminala klepnij:
Bash:
# moze byc konieczne aby przejsc na roota
sudo su

# wylistuj urządzenia/partycje
fdisk -l

Przykład:
upload_2017-10-31_11-40-26.png


Bash:
# zobacz ktora partycja zajmuje np. 2GB lub 4GB
# moze to byc /dev/sda jak w tym przypadku

# upewnij się, ze masz wolne miejsce w obecnej lokalizacji, aby zmiescic kopie DOM'a
df -h .

# zrob kopie zawartosci DOM'a do pliku
dd if=/dev/sda of=dom.img

# upewnij sie ze obraz zajmuje tyle samo
du dom.img
du -h dom.img

To taka kopia bezpieczenstwa Twojego DOM'a.
Następnie możesz zainstalować jakiegoś linuxa na pierwszym dysku. Np. FreeNAS czy OpenMediaVault.
Lub eksperymentować z DOM'em od serwerów NAS.
 
Albo dogadaj się z jakimś dystrybutorem na wymianę, za 30k masz minimum 2x rackmount od Qnapa. Może zgodzą się na jeden :)
Stawianie freenasa/debiana na klocku za 30k z procem i3 i 4GB RAMu to trochę pod kabaret podchodzi.

Jest na forum przedstawiciel Qnapa, pogadajcie.... bo idziesz w złym kierunku.
 
Albo dogadaj się z jakimś dystrybutorem na wymianę, za 30k masz minimum 2x rackmount od Qnapa. Może zgodzą się na jeden :)
Stawianie freenasa/debiana na klocku za 30k z procem i3 i 4GB RAMu to trochę pod kabaret podchodzi.

Jest na forum przedstawiciel Qnapa, pogadajcie.... bo idziesz w złym kierunku.
Przecież z tym nie da sie nic zrobic. Oficjalnie QNAP też nie udzieli zadnego wsparcia na podmiane softu. Bo umówmy się NVR'y są z QNAP Security a nie QNAP Systems. To jakby dwie różne firmy.
 
Ja nie piszę o podmianie softów bo sprawa jest jasna. Proponuję aby spróbował podmienić sprzęt u dystrybutora, jak nie w PL to gdzieś dalej. Tego NVRa na TSa oczywiście tańszego bo na 1/1 nikt się nie zgodzi. Firmy księgowo może i różne, dystrybcuja ta sama.

Ale jeśli to mission impossible to będziesz miał najdroższego freenasa w PL
 
Ma może ktoś instrukcję jak zainstalować na tym FreeNAS?
 
Ja z tym freenasem żartowałem (szkoda sprzętu na ten lichy system) ale jak już chcesz to instaluje się go jak każdą freebsd'ową dystrybucję. Potrzebujesz jednego dysku małego na system (np ssd) i odpalasz. Nie ma tam żadnej filozofii - z tego co pamiętam był tam kiedyś konfigurator po zainstalowaniu i odpaleniu. Nie wiem tylko czy to twoje urządzenie ma wyjście video. Ale jak do rejestracji to pewnie tak.
Ostatecznie możesz zarzucić *********, być może zaskoczy - a tam już poprowadzi cię konfigurator po webie. Więcej nie napisze bo forum jest cenzurowane, więc i tak wypeydrolą to.
Jak będziesz miał problemy pisz ms@xnas.pl
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts 879 Pro