Pomoc Różnice w wielkości folderów pomiędzy dyskiem a migawką - dlaczego?

ckarol86

Entry Technician
Q Associate
9 Październik 2017
69
6
8
37
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,
W kontekście znikających danych z poprzedniego postu, zacząłem sprawdzać czy migawka na 100% przechowuje prawidłowo dane.
Zauważyłem po wejściu w folder: @Recently-Snapshot (...) kliknąłem właściwości na plikach i ozbaczyłem, że suma plików i ich waga różni się tego samego zestawu danych które mam normalnie w puli na woluminie.
Gdzieś głęboko w drzewie katalogów jakiś folder 'zdjęcia' miał wartość 0MB, w środku 0 plików.
Dane w folderze w migawce są, można je pobrać wszystko jest OK, ale wielkość folderu jest 0MB co wprowadza haos dodając do tego problem ze znikającymi plikami.
Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale folder w którym nie ma plików ma polski znak w nazwie 'ę', a jak wspominałem we wcześniejszym poście QNAP TS-251A i różne wersje softu zupełnie nie radzą sobie z tym.

Czy ktoś kiedyś sprawdzał wagę migawki i porównywał z folderem?
Czy ktoś zauważył podobną zależność?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20171223
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Taka jest teoria, ale w QNAP jak włączę widoczność migawki w folderach to w migawkach są te same pliki.
Zrobiłem migwkę i po kilku minutach sprawdziłem więc wygląda na to że jest to zasadą, że pliki są identyczne.
Mimo wszystko coś jest nie tak że ta kopia różni się od rzeczywistych danych skoro nic nie zostało usunięte ani dodane.
 
Taka jest teoria, ale w QNAP jak włączę widoczność migawki w folderach to w migawkach są te same pliki.
Zrobiłem migwkę i po kilku minutach sprawdziłem więc wygląda na to że jest to zasadą, że pliki są identyczne.
Mimo wszystko coś jest nie tak że ta kopia różni się od rzeczywistych danych skoro nic nie zostało usunięte ani dodane.

Pliki będą te same bo włączenie widoczności w pewnym sensie pokazuje Tobie plik oryginalny wraz ze zmianami. Tak jak w APFS w Mac'ach gdzie w systemie możesz mieć kilka takich samych plików ale tak naprawdę na dysku fizycznie jest jeden reszta to tylko "odnośniki".
 
Pliki będą te same bo włączenie widoczności w pewnym sensie pokazuje Tobie plik oryginalny wraz ze zmianami.

Właśnie o tym piszę, skoro to tylko podgląd danych które są rzeczywiście na dysku, to dlaczego waga niektórych plików/folderów jest 0MB? I zaznaczam że nie jest to po jakiś zmianach, tylko bezpośrednio po zrobieniu migawki. Więc w teorii te dane to 1 do 1.