Pomoc Rezonans wiatraków od zasilacza w TS-809U-RP

Dyskusja w 'Serwisowanie elektroniki oraz modyfikacje' rozpoczęta przez użytkownika stabit, 1 Czerwiec 2009.

Ładowanie...
  1. stabit

stabit Passing Basics Beginner

Local Time:
    01:02
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam.

Jestem świeżym posiadaczen macierzy QNAP TS-809U-RP, która jest wyposażona w 8 dysków 1,5 TB pracyjąca w RAID 6 + zapasowy dysk.
    Mam problem z pracą wiatraków na zasilaczach. Otóż pracują nierównomiernie wpadając w dziwny rezonans.
    Praca jednego jest jeszcze do zaakceptowania, ale dwóch to już szok. Rezonans powodyje drżenie urządzenia.

Kiedy testowałem urządzenie tylko z 2 dyskami 1,5 TB chodziła pięknie cicho i dodam jeszcze że leżała luzem (nie była zamontowana w szafie).
    Macierz zamontowana w szafie jest poprawnie, zgodnie z zaleceniami producenta szafa wypoziomowana.

Nie wiem co mysleć
    Czy Wy też macie takie problemy?

2. jaroslawk

jaroslawk Staff Contributor

Miejscowość:
    Konin
    Local Time:
    01:02
    Oceny:
    +25 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-509 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-509 Pro 1 GbE
    Witam,
    Być może jest to jakaś wada ukryta urządzenia, albo jakiś błąd konstrukcyjny.
    Może w przypadku 8 dysków urządzenie samo z siebie wpada w rezonans.
    Możliwe, że jest to też zbieg okoliczności - współpraca z innymi urządzeniami w szafie.
    Czy urządzenie posiada termiczną regulacje obrotów w zasilaczu ?
    Kiedyś mój wiatraczek na procesorze Intel jak kręcił się z minimalna ilością obrotów też generował bardzo dziwny dźwięk
    Proponuję zwrócić się do sprzedawcy o rozwiązanie problemu.

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.