Pomoc Router - przekierowanie portów

goldwave

Nowy użytkownik
Noobie
10 Lipiec 2016
2
1
3
40
QNAP
TS-419P
Ethernet
100 Mbps
Witam serdecznie.

Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i mógłby mi pomóc znaleźć jego rozwiązanie.
Mam w firmie Qnap TS-419P II podłączony po lanie do routera neostrady (jakiś TP-link).
Zarejestrowałem się w myQNAPcloud, włączyłem w routerze uPnP, kliknąłem auto router configuration i zaczęły się schody.
Status jest OK, web connectivity 'nie okej', nie wiem czy się tym przejmować.
Natomiast, gdy wchodzę na smart url'a, wyrzuca mi admina router'a.
Próbowałem ręcznie ustawić przekierowanie na routerze, wyłączać firewall, odpinałem centralkę VoIP, switche, i nic.
Od razu zaznaczę, że mycloud przynajmniej raz połączył się z qnapem, co widać w device detail.
Firmware NAS'a najnowszy, dzisiaj zaktualizowany.
Może macie jakieś pomysły?
 
Mam podobnie, po śmieci poprzedniego routera (Easybox 803A - wszystko działało), TP link Archer C2 nie przepuszcza ruchu, w tablicy UPnP pokazuje przekierowania, ale dostać się z zewnątrz nie mogę, próbowałem, zrobić ręcznie przekierowania, wstawić NAS do DMZ, też bez efektu. Motywacją do zakupu Archera były porty GE, wewnątrz sieci wszystko działa, ale dostęp zdalny nie... Mile widziane sugestie
 
Problem rozwiązałem metodą prób i błędów.
Orange domyślnie blokuje zewnętrzny port 8080, na którym funkcjonuje serwer plików Qnap'a (ten z automatu).
Dodałem w NAT serwer wirtualny - przekierowanie z zewnątrz 9999 na wewnątrz 8080.
Olałem automatyczną konfigurację routera (bo ciągle nie wykrywał routera UPnP, mimo że na routerze je włączyłem).
Włączyłem MyQnapCloudDDNS i CloudLink.
Stworzyłem nowego użytkownika, włączyłem filestation w menedżerze aplikacji, wbiłem adres ip:9999/filestation i poszło.
myqnapcloud.com nie chodzi mi ze smart urla, muszę się zalogować na głównej stronie, a później wewnętrzne logowanie na Turbo System.
No ale przynajmniej tak działa, wersja na iPhone również śmiga.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus