Router - Sprawne działanie w sieci w technologi FTTH 600 Mb/s

_Floyd

Master+ Architect
Q's Excellence
6 Luty 2011
1 951
236
133
36
Warszawa/Żyrardów
www.wladcypolabitwy.pl
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Szukam router do sprawnego i bezproblemowego działania sieci w technologii FTTH o prędkości 600Mb/s wysył 60Mb/s (ewentualnie 300Mb/s wysył 30Mb/s, jeśli uznam że 600 to za dużo). Pośrednikiem będzie modem od Providera.

Router będzie podłączony kablem do TS-253a-8GB. Do tego będą 3 urządzenia po WiFi (Laptop; Tel.; Konsola).

Jestem zainteresowany zakupem Linskysa WRT1200 ze względu na dużo niższą cenę od WRT1900 (dlaczego Linksys? Maiłem już parę urządzeń tej firmy i zawsze byłem zadowolony).

No i teraz pytanie czy polecacie coś innego? Czy wykorzystam możliwą przepustowość Internetu przy ściąganiu danych na NAS?

Jakie macie obiekcje na temat takiego rozwiązania w małym mieszkaniu?
 
ja mam FTTH w domu i mam od dwóch lat router asusa ac68u - dawał rade nawet jak były zdjęte limity..ciągnął coś około 940- 960Mbit/s z netu...a i super zasięg wifi ma w domu..możesz także popatrzeć netgary jak masz uczulenie na Asusa

miałem kiedyś linksysa i niestety nie wyrabiał z dużymi prędkościami z netu
 
Ja też mam FTTH 600 Mbit/s i router S RT1900ac. Bez problemu wysycam pełne łącze. Konfiguracja banalna.
 
W końcu doczytałem że Linksys już nie należny do Cisco. Markę sprzedał i od tamtej pory podobno zaczęły się problemy.

Kurcze przyznam się że sądziłem ze to będzie mniej kosztowny zakup. Po przejrzeniu wielu propozycji S nie jest wcale najgorszym rozwiązaniem w kategorii jakość cena.
 
do zastosowań domowych Asus, Netgar, S...tylko te lepsze modele jak masz FTTH i chcesz pocisnąć :) a i na zasięgu wifi ci zależy...tak jak pisalem od dwoch lat mam ac68u..złego slowa powiedzieć nie moge jak o wydajnosci jak i o zasiegu wifi...oczywiście sa nowsze modele :) ale i drozsze....
zainwestuj raz a dobrze i problem z glowy...:)
 
Zasięg nie ważny. Bo mieszkanie 40 metrów. NAS i tak po kablu. Nie mniej jednak po co się pchać w 600Mb/s skoro Router będzie wąskim gardłem. Okazuje się że jeśli chodzi o WiFi to musi to być ac1900.

Najważniejsze jest awaryjność i łatwość obsługi danego urządzenia. W Linksysie w droższych modelach była również super aplikacja do sprawdzania kto jest aktualnie podłączony do sieci. Jeśli ktoś inny niż dodane narzędzia dostaję natychmiast informację.
 
do mieszkania to kup sobie Asusa[ac56u, ac68u]/netgeara [r6400/r7000] wgraj do niego tomato i będzie Ci to działać.
ostatnia aktualizacja tomato jest z adblockiem - u mnie się bardzo sprawdza.
 
Ja również od około 2 lat korzystam z Asusa, tylko że RT-AC56U i złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Śmiga on na zmodyfikowanym oprogramowaniu - u mnie wylądował Merlin zamiast tomato. VPN śmiga, dysk USB podpięty... Mieszkanie ~40 metrów w blokowisku.
 
Słuchajcie a to ftth to może od Orange 600 mbit/s może wiecie czy można do tego ich modemu podłączyć swój router asus rt-ac88u ?


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Można ale za podwójnym NAT'em. Jeśli chcesz bezpośrednio swój wpiąć to musi być mocny sprzęt z obsługą VLANów.
 
A Pomarańczowi nie przełączą swojego rutka w tryb bridge? W Vectrze nie ma z tym problemu.
 
w orange masz 3 vlany (albo nawet 4) net, tv, vod, fon(chyba). jest spory problem, żeby to oblecieć, podobno na openwrt się da. problemem jest niezgodne z normą odtagowanie vlanów na 1 porcie. jest temat o tym na trzepaku.
 
jak ma to robić za pojedynczy NAT to musi być coś na co da się wrzucić openWTR albo pomidora. Jeśli nie ma robić nic więcej poza NATowaniem tych 600mbps to wystarczy jakikolwiek sprzet z HNAT obsługiwanym przez powyższe. Najtańsza opcja to chyba tplink 4300 (bo chyba odpalili HNAT na nim). Jeśli HNAT nie uda się użyć to żadna z tych zabawek nie wyrobi. (jakiś arm da radę - może)