Pomoc Rozłączanie internetu w FunBoxie po podłączeniu TS-251

k70

Nowy użytkownik
Noobie
10 Marzec 2016
3
0
1
43
QNAP
null
Ethernet
null
Witam
Od niedawna posiadam Qnapa TS-251 i napotkałem na problem powodujący zrywanie połączenia internetowego po jego podłączeniu do routera Orange FunBox (neostrada vdsl do 80mb). Zerwanie połączenia następuje po kilku lub kilkunastu minutach od włączenia Qnapa. Po podłączeniu poprzez switcha jest to samo. Co może być tego przyczyną ? Proszę o pomoc.
 
Net na tym FunBoxie mam od dwóch lat, problem ze zrywaniem połączenia pojawia się po włączeniu Qnapa, jakiś czas ( 10-60 min) wszystko działa i nagle tracę połączenie zapala się czerwona dioda na funboxie i nie ma internetu. Po wyłączeniu qnapa nie było utraty połączenia. Funbox i qnap podłączone do tego samego gniazdka elektrycznego.
 
Moim zdaniem problem nie rozwiązany tylko poszedłeś niepotrzebnie w koszty.
Również mam Funboxa oraz TS 251 (@pigers zaświadczy bo pomagał zdalnie przy innym problemie) Ja również miałem problem który opisujesz. Zgłaszałem do Orange usterkę i 2 razy dawali nowego Funboxa. Problem jednak nie ustąpił. Po czasie zauważyłem że tracę neta jak mam na TS 251 zapodane Download station i mase zaaplikowanych torrentów. Tu jest problem. Zaaktualizowałem download station restart nasa i po problemie (a najlepiej instalonąć QTS'a na nowo.)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Hej.
Mam ten sam problem od kilku tygodni. Wszystko zaczelo sie w momencie malego spadku napiecia. Wtedy Funbox zaczal rozlaczac net co kilka minut. Wczesniej bylo to samo ale tylko gdy zapyscilem torrenty w Download Station. Przerzucilem sie na sciaganie z PC i problem nie wystepowal.

Wymieniono mi juz nawet Funboxa ale problem zniknal tylko na tydzien (to tez mnie dziwi). Teraz kupilem nawet drugi router a Funboxa uzywam tylko jako modemu do niego (mam TV z Orange wiec nie moge zrezygnowac z Funboxa). Problem nadal wystepuje. Zrobilem upgrade nas do najnowszego firmware, router tez oczywiscie. Niestety rozlacza net co kilka minut gdy QNAP jest w sieci LAN.

Czy reinstalacja QTS nie sprawi utraty danych?
 
Czy reinstalacja QTS nie sprawi utraty danych?
Wszystko w twoich rękach.
Więc gdy zrobisz to poprawnie to nie, ale gdy popełnisz błąd to tak.
Zawsze dla swojego spokoju w miarę możliwości wykonaj kopię "swojego dobytku".
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba