Pomoc Rozpoznawanie twarzy na wszystkich kontach jednakowe? UPRAWNIENIA usera NAS w PhotoStation

AXD

Nowy użytkownik
Noobie
29 Wrzesień 2017
8
1
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum. Kiedyś trzeba zacząć :)
NAS który posiadam służył mi do tej pory za backup danych oraz zdjęć. Nic więcej. Od niedawna zacząłem jednak bardziej go wykorzystywać, głównie jeśli chodzi o zdjęcia. Te które posiadam są tzw prywatne (rodzinne) i raczej nie dziele się nimi ze "światem". Chciałem jednak część moich wakacyjnych fotek udostępnić kilku osobom (użytkownikom mojego NAS-a). Nie udostępniam zdjęć publicznie (tylko via login). Serwer jest dość hermetycznie (restrykcyjnie) skonfigurowany, kilka kont mam przeznaczonych dla znajomych, którzy nie mają dostępu do innych niż tylko wybranych zasobów. Tworzenie galerii w kontekście uprawnień zacząłem więc ze szczególną rozwagą.

Znalazłem trzy błędy lub nie umiem sobie z tym poradzić albo tak ma być.

1) ROZPOZNAWANIE TWARZY:
Na moim koncie (status user, nie admin) tworzę "historię twarzy" z mojej prywatnej kolekcji. W rzeczy samej skoro jest to prywatna galeria nie chcę nikomu nic udostępniać. Niestety logując się na przykładowo stworzonym koncie znajomego i wchodząc do jego kolekcji prywatnej o zgrozo widzę nazwy założonych "twarzy" na moim prywatnym koncie! Tzn widzę katalogi z nazwami oraz pierwszą fotkę (tapetę), natomiast ilość zdjęć przy ikonce wynosi zawsze zero (mimo iż mam tam ileś tam fotek). Bug polega na tym że rozpoznawanie twarzy (opisy) są widoczne na innych kontach, nawet jak taguje to z galerii prywatnej. Dodatkowo na ikonie kolekcji jest fotka, której być w ogóle nie powinno.
Czy coś robię źle czy tak po prostu powinno być?
Czy tagowanie rozpoznawania twarzy jest globalne dla wszystkich kont? Tzn czy jeśli oznaczę "kochankę" na moim profilu to na żony profilu jak otworzy jakieś przypadkowe zdjęcie kilku osób gdzie ona znajduje się ONA, to wyświetli podpis "kochanka"?


2) TWORZENIE KOLEKCJI ZDJĘĆ, MODYFIKACJA KTO MOŻE PRZEGLĄDAĆ ALBUMY- UŻYTKOWNICY BEZ STATUSU ADMINA WIDZĄ WSZYSTKIE KONTA UŻYTKOWNIKÓW NA NAS-ie

Chciałem dać uprawnienia (uruchomić na ich kontach usługę PhotoStation) dla kont znajomych aby mogli swoje uploadowane zdjęcia przeglądać na telefonie lub w komputerze przy użyciu PhotoStation. Do tej pory mieli uruchomioną usługę FileStation i FTP, nic więcej. Sęk w tym że użytkownik tworząc album lub album inteligentny, wybierając opcję uprawnień zaawansowanych widzą całą strukturę kont na moim NAS-ie. Czy można skonfigurować tak aby użytkownik po prostu cieszył się tylko swoimi zdjęciami bez możliwości udostępniania innym a co za tym idzie bez wglądu ile mam kont? Wiem że to jest w pewnym sensie kastracją opcji "udostępniania użytkownikom NAS-a" ale wolałbym nie ujawniać loginów grupie osób z tzw "nie rodziny" :)
Dodam iż w ustawieniach zaawansowanych wybierając kto ma co przeglądać, nic nie daje. Wszyscy widzą wszystko, mogą tam zmieniać uprawnienia, nawet zabierać je adminowi, a i tak inny user czy admin ma dostęp do tej kolekcji i uprawnień.

3) UŻYTKOWNIK MOŻE USUNĄĆ KOLEKCJĘ STWORZONĄ PRZEZ INNEGO UŻYTKOWNIKA
Oczywiście fizycznie zdjęć nie da się usunąć jeśli są one uploadowane przez usera który ma inne prawa ale kolekcję zdjęć owszem, można usunąć.
Nie znalazłem opcji która wprowadzałaby restrykcję aby autor kolekcji miałby możliwość jej usunięcia a user któremu je udostępniono miałby np. tylko "read only".
To być może wynika z powyższego buga.

Pozdrawiam
AXD

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170901
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Napisałem, podałem jaki model Qnapa, jaka wersja programu i...hmmm...
Mam wysłać zrzut całego logu systemowego.
Sprawdzałem w tym logu przed wysłaniem a tam - jak wiecie - wszystkie loginy, nazwiska, struktura katalogów itp.
Mam pewne wątpliwości czy aby takie szczegóły są potrzebne do zdiagnozowania błędu.